ایران بنزین ونزوئلا را لیتری ۲۳۹ هزارتومان می‌‌‌خرد؟

0

شبکه اطلاع رسانی وزارت نفت (شانا) در یک اقدام کاملا غیر کارشناسانه قیمت فروش هر لیتر بنزین ونزوئلا به ایران را ۲۳۹ هزار تومان اعلام کرد .
براساس خبر منتشر شده بر روی سایت اطلاع رسانی رسمی وزارت نفت به نقل از روزنامه ال یونیورسال ونزوئلا ، ایران هر لیتر بنزین ونزوئلایی را حدود ۲۳۹ هزار تومان خریداری کرده است .
به گزارش خبر آنلاین، این در حالی است که براساس بولتن رسمی وزارت نفت ، در شرایط فعلی قیمت هر تن بنزین در بازار خلیج فارس حدود ۷۵۶ دلار است .سایت شانا در حالی این خبررا منتشر کرده است که گفته می شود اولین محموله ۲۰ هزار بشکه ای بنزین مورد وعده ونزوئلا به ایران ارسال شده است .
در صورت تبدیل ۲۰ هزار بشکه بنزین به تن (هر تن بنزین ۱/۸ بشکه ) ونزوئلا ۲ هزار و ۴۷۰ تن بنزین به ایران ارسال کرده است که در صورت محاسبه رقم ۸۰۰ میلیون دلار مورد تاکید شانا برای خرید این مقدار بنزین از ونزوئلا در واقع ایران بنزین ونزوئلا را ۳۲۴ هزار دلار در هر تن خریداری کرده است . براین اساس بنزین ونزوئلایی برای ایران حدود ۲۳۹ دلار معادل ۲۳۹ هزار تومان در آمده است .
به گزارش سایت اطلاع رسانی شانا به نقل از روزنامه ال یونیورسال ونزوئلا ، رئیس جمهوری ونزوئلا در سفر اخیر خود به ایران اعلام کرده بود به منظور جلوگیری از تاثیر تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، ۲۰ هزار بشکه بنزین را به قیمت ۸۰۰ میلیون دلار به این کشور صادر خواهد کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.