ایران توربین بادی می‌سازد

0

مدیرعامل سازمان انرژی های نو ایران گفت: فاز مطالعاتی ساخت توربین‌های بادی با ظرفیت دو مگاوات در ایران با همکاری پژوهشگاه نیرو به پایان رسیده است.
به گزارش مهر ، یوسف آرمودلی با اشاره به قیمت گزاف توربین های بادی گفت: درصدد هستیم ساخت توربین های بادی را در کشور آغاز و تکنولوژی ساخت آن را بومی کنیم.
مدیرعامل سازمان انرژیهای نو ایران افزود: ساخت توربین دو مگاواتی بادی رابا کمک پژوهشگاه نیرو در دستور کار خودداریم که در این خصوص فاز مطالعاتی طرح انجام شده است و در مرحله ساخت و تولیدتوربین هستیم.
وی، هزینه تولید هرکیلووات برق از انرژیهای بادی را ۲۰۰ یورو بیان و تصریح کردد:خرید و نصب هر دستگاه توربین بادی نیز، یک هزارو۲۰۰ یورو هزینه در بردارد.
به گفته آرمودلی، تولید هر کیلووات برق از انرژی باد نیز به ۲۰۰یورو سرمایه گذاری نیاز داردکه این مبلغ شامل هزینه نصب و راه اندازی آن می شود.
وی با بیان اینکه براساس مصوبات دولت قیمت پایه تولید هر کیلووات ساعت برق از طریق سوخت فسیلی ۷۷۳ ریال تعیین شده است، گفت: بر همین اساس قیمت برق تولیدی از انرژی های تجدید پذیر به ازای هر کیلووات ساعت یکهزار و ۲۳۰ ریال تعیین شده است که با برق تولیدی از نیروگاه های حرارتی در حدود ۴۶۰ ریال اختلاف قیمت دارد.
آرمودلی با اشاره به اینکه قیمت سوخت فسیلی در دنیا گران است خاطرنشان ساخت: با توجه به مصرف بالای برق در کشور، رقم زیادی برای تامین سوخت نیروگاه های حرارتی و تولید برق از این طریق در کشور هزینه می شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.