ایران سیزدهمین بازار پرفروش خودرو در جهان شناخته شد

0
به گزارش Consbank، بنابر خبر دریافتی، سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد: در سال میلادی گذشته حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در ایران به فروش رسیده است.
بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی این نهاد بین‌المللی در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۱ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در ایران به فروش رسیده است. فروش خودرو در ایران طی این سال نسبت به سال قبل از آن ۲۲۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه افزایش داشته است. در سال پیش از آن ۱ میلیون و ۲۲۲ هزار دستگاه خودرو در ایران به فروش رسیده بود.
گفتنی است ایران همانند سال ۲۰۱۵ سیزدهمین بازار بزرگ خودرو در جهان طی سال ۲۰۱۶ شناخته شده و ۱٫۵۴ درصد از کل فروش خودرو در جهان به بازار ایران اختصاص داشته است.
کل خودروهای فروش رفته در جهان طی سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۹۳ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۳۸۸ دستگاه بوده است. این رقم نسبت به سال قبل از آن ۴ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۷۸۰ دستگاه افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۸۹ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۶۰۸ دستگاه خودرو در جهان به فروش رسیده بود.
چین بزرگترین بازار خودرو جهان در سال ۲۰۱۶ شناخته شده و ۲۸٫۰۲ میلیون دستگاه خودرو در این کشور طی سال ۲۰۱۶ به فروش رسیده است. آمریکا با فروش ۱۷ میلیون و ۸۶۵ هزار دستگاه در رتبه دوم و ژاپن با فروش ۴٫۹۷ میلیون دستگاه در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.