اینترنت و مصرف پنهان انرژی

0

مراجعه به برخی پایگاه های اینترنتی بر محیط زیست اثر می گذارد.
به گزارشConsBank به نقل از شبکه تلویزیونی یورونیوز گزارش داد، درحالی که تصور می شود استفاده از اینترنت برای برخی امور در کاهش آلودگی محیط زیست تاثیر می گذارد، حقیقت امر چیز دیگری است و حتی مراجعه به برخی از سایت ها بر محیط زیست تاثیر می گذارد.
اگر کاربری در سوئیس در موتور جستجوگر گوگل به دنبال سایت های حمل و نقل عمومی در شهر ژنو بگردد، معادل مصرف برق یک لامپ به مدت یک ساعت انرژی مصرف می کند.
گوگل برای جستجوی خود از یکی از مراکز محاسبه خود در جهان استفاده می کند؛ این مرکز مصرف برق بالایی دارد.
در مرکز اطلاعات رایانه ای ژنو که محلی محرمانه است، بزرگترین رایانه ها قرار گرفته اند.
فیض تندون کارشناس اینترنت با نشان دادن یکی از سرورهای اینترنتی می گوید جستجوی اولیه برای یافتن سایت حمل و نقل در یکی از این رایانه ها صورت گرفته است. برای فعالیت ۱۳ هزار دستگاه رایانه غول پیکر مرکز اطلاعات رایانه ای ژنو به انرژی بسیار زیادی یعنی میلیون ها کیلووات برق در ساعت برای سرد کردن سرورها نیاز خواهد بود.
هنگامی که کاربر در خانه اش جستجو می کند، موجب افزایش مصرف برق می شود؛ برنار ابیشر پژوهشگر سوئیسی به تازگی شاخصی برای محاسبه هزینه های زیست محیطی ناشی از فناوری های جدید و برآورد افزایش مصرف انرژی تعیین کرده است.
ابیشر گفت: بازگشت به عقب ناممکن است اما هرکس با رفتار خاص خودش در زندگی روزمره می تواند میزان آلودگی هوا را محدود سازد؛ استفاده از تجهیزات کنترل انرژی دستگاه های رایانه ای و خرید کمتر تجهیزات جدید به کاهش آلودگی هوا کمک می کند؛ صنایع نیز باید در ساخت تجهیزات خود بهتر رفتار کنند برای مثال برای خنک سازی سرورها از هوای بیرون استفاده کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.