باتری‌های خورشیدی مقرون به صرفه‌تر تولید شد

0

شرکت آیکآ موفق شد باتری‌های خورشیدی جدیدی طراحی کند که در مقایسه با باتری‌های خورشیدی تسلا مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

به گزارش ساخت‌وساز، شرکت سوئدی آیکآ (IKEA) با همکاری شرکت سولارسنچری (Solarcentury) باتری‌های خورشیدی جدیدی طراحی کرده است که قدرت رقابت با باتری‌های پاوروال (powerwall) شرکت تسلا را دارد. این باتری‌ها که هم توانایی کار با پنل‌های موجود را دارد و هم توانایی ادغام در سیستم جدید را داراست می‌تواند هزینه برق را تا ۷۰ درصد کاهش دهد.

یکی از مدیران شرکت می‌گوید: «ما همواره در پی یافتن راه‌هایی هستیم که به مشتریان‌مان کمک کند هم در زمینه محیط زیست و هم در موضوع صرفه‌جویی هزینه‌ها اقدام‌های مثبتی انجام دهند. ما به آنها کمک می‌کنیم که بیشترین بهره را از پنل‌های خورشیدی ببرند. با در نظر گرفتن افزایش نرخ انرژی و هزینه نصب باتری‌های خورشیدی در مقایسه با ۳۵ سال پیش که ۱۰۰ برابر ارزانتر شده است، مشتریان باید بدانند که اکنون بهترین زمان استفاده از انرژی خورشیدی است.»

این دو شرکت به دنبال فروش باتری‌های خورشیدی جدید خود در بریتانیا هستند جایی که معمولا خانه‌های خورشیدی ۴۰ درصد از انرژی ذخیره شده را مصرف می‌کنند و ۶۰ درصد بقیه را به شبکه ملی بازمی‌گردانند. با باتری‌های جدید مصرف‌کنندگان می‌توانند بخشی از برق را برای استفاده در آینده ذخیره کنند. این موجب می‌شود که ذخیره انرژِی خورشیدی بیش از ۸۰ درصد افزایش یابد و متوسط برق مصرفی هر خانوار به طور چشمگیری کاهش پیدا کند. قیمت باتری‌های خورشیدی این شرکت از ۳هزار پوند شروع می‌شود و در مقایسه با قیمت ۵هزار پوندی باتری‌های تسلا، مقرون به صرفه‌تر است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.