بازار مسکن «شمال» بوی عید نمی‌دهد

0

هر سال با نزدیک شدن به سال نو خریدوفروش واحدهای ویلایی و قطعات زمین در شهرهای شمالی کشور از رونق بهره‌مند می‌شود، اما بازار مسکن در سال‌جاری رنگ و بوی سال‌های پیشین را ندارد؛ چراکه دیگر هیچ استقبالی از بازار مسکن شهرهای شمالی نمی‌شود و این مساله تا اندازه‌ای به شرایط روانی کشور باز می‌گردد.
به گزارش consbank به نقل از دنیای اقتصاد، اکثر مشاوران املاک فعال در شهر چالوس درباره وضعیت فعلی بازار خریدوفروش ویلا و زمین اظهار کردند: قیمت آپارتمان یا ویلا‌های مسکونی در شهر چالوس نسبت به سال ۸۶ با ۴۰ درصد کاهش همراه بوده است.
برای مثال یک دستگاه آپارتمان نوساز با تمام امکانات در سال ۸۶ در شهر چالوس با قیمت پیشنهادی متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بازار عرضه می‌شد، اما حال همین آپارتمان با متری یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای فروش پیشنهاد می‌شود.
با وجود همین مسایل مدتی است که سازندگان ساخت‌وساز نمی‌کنند و حتی آن دسته از سازندگانی که از قبل سازه‌ای را در دست ساخت داشتند و هنوز تکمیل نکرده‌اند، سعی دارند از طریق پیش فروش با قیمت پیشنهادی متری ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان، واحدها را به خریداران عرضه کنند؛ در صورتی که در شرایط عادی همین واحدها در اتمام ساخت، متری یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش گذاری شده‌اند.
به اعتقاد مشاوران املاک این مساله نشان دهنده این موضوع است که سود زیادی نصیب فروشندگان در بازار مسکن فعلی نمی‌شود؛ چراکه آنها مجبور هستند با پیش فروش واحدها از سود بگذرند و متحمل ضرر شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.