بازمانده‌های بازدید از پلازای ولی‌عصر(عج)

0

به گزارش Consbank، به نقل از دنیای اقتصاد، این گروه استادان معمار و شهرساز هستند که شهرداری تهران می‌توانست حتی پیش از اینکه گزارش اجرای این پروژه را به خبرنگاران و هنرمندان ارائه کند، از آنها برای معرفی پروژه و تشریح اینکه فضای مذکور با چه الگو و به منظور تحقق چه هدفی ساخته شده است،‌ دعوت کند (دست کم تاکنون گزارشی درباره بازدید استادان معمار و شهرساز از این پروژه اعلام نشده است).
ظاهرا پلازای میدان ولی‌عصر(عج) با الگو گرفتن از ایده «شهر زیرزمینی» که در دنیا رواج دارد ساخته شده که در قالب آن، سازه زیرسطحی روباز مشتمل بر چند طبقه با کاربری‌های گوناگون اعم از تجاری، اداری، فرهنگی، خدماتی و تفریحی ساخته می‌شود. هدف از اجرای چنین پروژه‌هایی در دنیا، علاوه بر فراهم کردن فضای مناسب برای تعامل شهروندان، تشویق آنها به استفاده از مترو و نیز کمک به تامین مالی پروژه‌های شهری به‌ویژه حمل‌ونقل ریلی است. 
از این رو منطق حکم می‌کند که استادان معمار و شهرساز حتی قبل از خبرنگاران و هنرمندان از نزدیک این پروژه را بازدید کنند؛ هرچند شهرداری تهران می‌توانست آنها را حتی حین ساخت پروژه دعوت کند و از ‌نظرات کارشناسی این گروه مطلع شود تا نقاط قوت پروژه را تقویت و نقاط ضعف احتمالی به لحاظ الگوهای جهانی معماری و شهرسازی را برطرف کند. 
اما هنوز هم برای این دعوت دیر نیست و از آنجاکه مراحل تکمیلی پروژه برای آماده‌سازی فضا برای بهره‌برداری شهروندان تا قبل از آغاز سال ۹۶ در حال انجام است، حتما باید متخصصان شهرسازی و معماری نیز برای بازدید پروژه دعوت شوند و بعد از اینکه شهرداری زیر و بم پروژه مذکور را برای آنها تشریح کرد، نظرات کارشناسی خود را برای بهره‌برداری بهتر از این فضا مطرح کنند. سخت است که باور کنیم پروژه پلازای میدان ولی‌عصر(عج) از نظر استادان معماری و شهرسازی نمره کامل را می‌گیرد؛ بنابراین بهترین کار در شرایط فعلی، استفاده از زمان باقی‌مانده چند روزه تا افتتاح پروژه و لحاظ کردن ایده‌ها و نظرات استادان معمار و شهرساز در تجهیز این فضا برای بهره‌برداری مناسب و استاندارد از این پروژه قبل از رونمایی و بهره‌برداری رسمی از آن است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.