بازوهای روباتیکی با قدرت خارق‌العاده

0

بازوهای روباتیکی با قدرت خارق‌العادهمحققان انستیتوی ویس (wyss) و لابراتوآر علم کامپیوتر و هوش مصنوعی ام‌آی‌تی (MIT) با الهام از اوریگامی، بازوان روباتیک قدرتمندی ساخته‌اند که می‌تواند اجسامی تا هزار برابر وزن خودش را بردارد. این بازوان روباتیک از آهن و پلاستیک ساخته شده و اطراف قطعات هم هوا و مایع قرار گرفته است. گفتنی است در ماه سپتامبر هم ام‌آی‌تی اعلام کرده بود یک روبات با اسکلت خارجی شبیه به اوریگامی تولید کرده است. در ضمن از پلاستیک یا پارچه به‌عنوان پوست برای این بازوان روباتیک قدرتمند استفاده می‌شود تا انعطافش را بالا برده به این محصول اجازه دهد دقیقاً مثل بازوی انسان عمل کند. این بازوان به ظاهر ضعیف و ناتوان با فشار آب یا هوا نیز قدرت برداشتن و حمل بارهای سنگین را پیدا می‌کنند.

راب وود (Rob Wood) استاد دانشگاه در رشته مهندسی در مورد این محصول جدید اظهار داشت: «این بازوان روباتیک قوی یکی از مهم‌ترین چالش‌های انسان در عرصه مهندسی به‌شمار می‌آید. حالا که ما موفق شده‌ایم بازوانی با عملکرد و قدرت شبیه بازوان انسان تولید کنیم، ادعا می‌کنیم که توانایی ساخت هرگونه روبات را برای هر وظیفه و ماموریتی داریم.»

بازوهای روباتیکی با قدرت خارق‌العادهساختار این بازوان روباتیک شبیه اوریگامی ژاپنی است و این باعث می‌شود کیفیت‌های موثر جدیدی در فضاهای مختلف به ویژگی‌های این محصول اضافه شود. به‌عنوان مثال می‌توان الگوهایی قابل برنامه‌ریزی برای این بازوان در نظر گرفت و در فضا صرفه‌جویی کرد. نکته جالب دیگر در مورد تولید این بازوان، هزینه پایین ساخت آن است؛ محققان با هزینه‌ای ناچیز، کمتر از ۱دلار قطعات اولیه این بازوان را در نمونه آزمایشگاهی آماده کردند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.