بام برج های تهران سبز می‌شود

0

رئیس فضای سبز شهرداری منطقه ۱۶ از ایجاد فضای سبز عمودی برای توسعه فضای سبز و بکارگیری فضاهای بلااستفاده ساختمان‌ها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، حسن‌نژاد با بیان مطلب فوق افزود: هم اکنون سرانه فضای سبز منطقه، ۱۳ متر مربع است که این رقم در سال گذشته ۱۰ متر مربع بوده است و احداث فضای سبز نیز نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است به نحوی که الان شاهد ۱۶ هکتار فضای سبز در منطقه هستیم.
رئیس فضای منطقه ۱۶ با اشاره به کمبود زمین جهت ایجاد فضای سبز از طرح فضای سبز عمودی بر روی بدنه و بام ساختمان‌ها خبر داد و گفت: با انجام این طرح علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز منطقه منظره شهری نیز بسیار زیبا خواهد شد.
حسن نژاد افزود: این طرح برای اولین بار بر روی ساختمان منطقه اجرا خواهد شد که هم اکنون در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار است و با اعتبار یک میلیارد ریال تا پایان سال به اتمام می‌رسد.
به گفته رئیس فضای سبز منطقه ۱۶، به دلیل عدم امکان احداث چاه در خزانه آبیاری این محله با تانکر انجام می‌شد که با انتقال آب خام به این محله شاهد کاهش ترافیک، افزایش کیفیت فضای سبز و افزایش سلامت دریاچه بعثت به دلیل خارج شدن از راکد بودن آب هستیم.
حسن‌نژاد با اشاره به اتصال آبیاری فضای سبز منطقه به شبکه آب خام افزود: تا قبل از این آبیاری فضای سبز به صورت تانکر انجام می‌شده است که باعث بروز مشکلاتی بوده است که امسال با ۴۰ کیلومتر لوله کشی و اتصال شبکه آبیاری به آب خام آبیاری توسط آب چاه انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: تا کنون بیش از ۲۵ کیلومتر از این لوله کشی انجام شده و مابقی نیز تا پایان سال به اتمام می‌رسد.
همچنین حسن‌نژاد از احداث پارک در جوادیه خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۷ پارک در منطقه ۱۶ وجود دارد که کمترین آنها در جوادیه است.
وی دلیل این امر را عدم وجود زمین مناسب خواند و افزود: در حال حاضر مبلغ ۴۰ میلیارد ریال جهت احداث پارک در جوادیه تأمین اعتبار شده که با تملک زمین مناسب در سال آینده اقدام می‌شود.
رئیس اداره فضای سبز منطقه ۱۶ در مورد کمبود تجهیزات بازی در پارکها نیز گفت: تجهیز تمام زمین بازی‌‌های سطح منطقه با اختصاص اعتبار ۵۷۰ میلیون تومان در مرحله عقد قرارداد است و تا یک ماه و نیم آینده تا قبل از سال جدید به اتمام می‌رسد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.