بام سبز، ایده ای عالی در راستای حفاظت از محیط زیست

0
بام سبز

بام سبز که به عنوان بام زندگی نیز از آن یاد می شود، رویکردی رو به رشد در صنعت ساخت و ساز می باشد. اکثر پشت بام ها بدنما و خسته کننده به نظر می رسند و در یک محیط شهری، فضایی زائد به شمار می آیند، اما یک پشت بام سبز به واسطه چشم نواز بودن و ایجاد یک فضای دوستدار محیط زیست، همه این مشکلات را حل می کند. در این مطلب برخی از ایده های زیباترین پشت بام های سبز و دلائلی که ممکن است شما یکی از آنها را در خانه خود بخواهید، مطرح شده است.

اگر برنامه ریزی حساب شده ای داشته باشید، چشم انداز زیبای یک پشت بام سبز مزایای زیادی را به دنبال خواهد داشت. بسته به جایی که شما زندگی می کنید و آب مورد نیاز منطقه شما، می توانید گیاهانی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط محل زندگی شما باشد، گیاهانی که نیاز به آب زیادی دارند و یا گیاهانی که خشکی را تحمل می کنند. نکته کلیدی برای انتخاب گیاه این می باشد که گیاهانی را انتخاب کنید که ریشه های آنها به پشت بام شما آسیبی نزنند (مانند بامبو).

پشت بام سبز باران های سنگین را جذب کرده و سیل را کاهش می دهد، همچنین عمر سقف را با حفاظت از آن در برابر برخی عوامل افزایش می دهد. طراحی پشت بام سبز مانند یک عایق عمل کرده و دمای داخل خانه را کاهش می دهد. شهرهای بزرگ می توانند از پشت بام های سبز برای مبارزه با گرمای تولید شده استفاده کنند.

طبق گفته آژانس حفاظت از محیط زیست، ساختمان های شهر که از بتن و سیمان ساخته شده اند، مانع ورود گرما به داخل ساختمان شده و این گرما موجب بالا رفتن دمای شهر می شود، گاهی ممکن است این دما تا ۲۲ درجه افزایش یابد. این افزایش دما نیاز به تهویه هوا را افزایش داده، چرا که باعث افزایش ورود گازهای گلخانه ای به جو می شود. بام های سبز ساختمان را عایق بندی کرده، شهر را خنک کرده و آلودگی هوا را کاهش می دهند.

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.