بانک مشترک ایران و عمان تاسیس می‌شود

0

سفیر ایران در عمان اعلام کرد بانک مشترک ایران و عمان به منظور تقویت فعالیتهای مالی دو کشور تاسیس می‌شود.
به گزارش consbank ،حسین نوش آبادی در گفت وگو با مهر با تاکید بر ضرورت تاسیس بانک مشترک ایران و عمان، گفت: تاسیس بانک مشترک میان ایران و عمان به نوعی تضمینی برای سرمایه گذاریهای مشترک میان دو کشور است.
وی افزود: ضرورت تضمین سرمایه گذاریهای مشترک میان دو کشور و تامین مالی پروژه ها، ایجاب می کند که دو کشور ایران و عمان بانک مشترک داشته باشند.
وی تصریح کرد: البته هم اکنون ایران با دو بانک ملی و صادرات در عمان حضور دارد، بنابراین علاوه بر این که باید این دو بانک را تقویت کرده تا قدرتمند شده و فعالیتهای اقتصادی و مالی را در چارچوب فعالیتهای دو کشور سرعت بخشند، ضرورت دارد که بانک مشترک نیز تشکیل شود.
به گفته نوش آبادی، در چارچوب فعالیت کمیسیونهای مشترک بین دو کشور ایران و عمان ، بحث راه اندازی بانک مشترک نیز مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم با تمهیدات لازم شاهد افتتاح آن باشیم.
به گفته سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان، با توجه به ملاقاتها و رایزنی هایی که بین مقامات دو کشور صورت گرفته است، امید می رود که خواسته کشور عمان که بهره برداری و استفاده از گاز جنوب کشور است، با جایگزین کردن آن از طریق ترکمنستان به ایران حل و فصل شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.