بحران بدهی‌های دوبی اعتماد سرمایه گذاران خارجی را کاهش داد

0

بحران بدهی های شرکت دوبی ورلد تاثیر منفی زیادی بر اعتماد سرمایه گذاران خارجی داشته است .
به گزارش رویترز ، جولیان بروس کارشناس ارشد موسسه تحقیقات مالی ئی اف جی هرمس تصریح کرد : موسسات بین المللی رتبه بندی نیز در گزارش آینده خود بی شک رتبه اعتباری دوبی را کاهش خواهند داد .
دوبی برای باز گرداندن اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران داخلی و خارجی به زمان نیاز دارد . آثار منفی بحران بدهی های دوبی به خوبی بر بازار سهام دوبی ، ابوظبی و سایر بورس های عربی خلیج فارس مشهود است .
شرکت دوبی ورلد مذاکراتی را با طلبکاران خود آغاز کرده است تا ۲۶ میلیارد دلار از بدهی های ۵۹ میلیارد دلاری خود را از طریق فروش دارایی ها پرداخت کند . گرچه دوبی ورلد پیش از این خواستار مهلت شش ماهه برای بازپرداخت بخشی از بدهی های خود شده بود ولی برخی منابع آگاه اعلام کردند ، دوبی ورلد تا شش ماه آینده قادر به تسویه بدهی های خود نیست و به فرصت بیشتری نیاز خواهد داشت .
شاخص بورس دوبی از هفته گذشته تا کنون بیش از ۵/۱۲ درصد کاهش داشته است . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی و مالی شرایط آینده دوبی و ابوظبی به هیچ وجه روشن و مشخص نیست و سرمایه گذاران داخلی و خارجی به اطلاعات بیشتری نیاز دارند تا بتوانند در خصوص سرمایه گذاری در پروژه های منطقه تصمیم گیری کنند .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.