بحران در ۳۴۳ واحد تولیدی کشور

0

نماینده کارگران در شورای عالی کار اعلام کرد: ۳۴۳ واحد تولیدی کشور در وضعیت بحرانی قرار دارند.
به گزارش consbank به نقل ازموج ، ولی الله صالحی، نماینده کارگران در شورای عالی کار خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۱۴۱ قانون تجارت زمانی که زیان سنواتی یک واحد تولیدی به بیش از ۵۰ درصد ارتقاء یابد آن واحد تولیدی در وضعیت ورشکستگی قرار می گیرد.
وی از رشد روز افزون تعداد واحدهای تولیدی ورشکسته در ایران خبر داد و گفت: به دلیل کمبود نقدینگی موجود در واحدهای تولیدی این واحدها یا در آستانه ورشکستگی قرار دارند و یا ورشکسته شده اند.
وی با انتقاد از بی تجربگی مدیران واحدهای بزرگ تولیدی کشور اظهار داشت: در حال حاضر واحدهای بزرگ تولیدی کشور به دست مدیرانی اداره می شوند که از تجربه لازم برخوردار نیستند که خود سبب ورشکستگی بنگاه های بزرگ تولیدی می شود.
نماینده کارگران در شورای عالی کار با تأکید بر لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان در کشور گفت: به منظور ایجاد فرصت های شغلی دولت باید با کاهش نرخ بهره بانکی به نرخ صفر درصد از تولیدکنندگان در کشور حمایت کند.
صالحی با تأکید بر لزوم جذب سرمایه های داخلی اظهار داشت: با کاهش نرخ بهره بانکی ریسک سرمایه گذاری در داخل کشور به میزان زیادی افزایش می یابد. با افزایش میزان جذب سرمایه های داخلی امنیت شغلی پایداری در کشور نیز حاصل می شود.
این مقام مسئول اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی را موجب روند فزاینده نرخ بیکاری عنوان کرد و گفت: اجرای سیاست های فوق در روند صعودی نرخ بیکاری دخیل است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.