بحران مالی جهان ظاهراً به پایان رسیده است

0

رییس صندوق بین المللی پول تاکید کرد: اصلاح نظام مالی و بانکی بین المللی نیازمند همکاری و اتخاذ سیاستهای هماهنگ از سوی تمام کشورها خواهد بود.
به گزارش consbank به نقل از آسوشیتد پرس ، دومینیک استراس کان که در کنفرانس سالانه هرزیلیا سخن می گفت، تصریح کرد: زمانی که بحران مالی و اقتصادی به اوج خود رسیده بود رهبران کشورهای مختلف جهان با اتخاذ سیاستهای هماهنگ و افزایش سطح همکاری ها برای مقابله با بحران موافقت کردند ولی اکنون که ظاهرا بحران به پایان رسیده است هر کشوری به دنبال اتخاذ سیاستهای جداگانه برای اصلاح نظام مالی و بانکی است . به نظر من این گونه اقدامات موقتی است و کارایی لازم را نخواهد داشت . کشورهای مختلف جهان باید با همکاری مشترک با بحران مالی مقابله کنند و نظام مالی بین المللی را اصلاح نمایند .
وی گفت: طرح باراک اوباما رییس جمهور آمریکا برای محدود کردن فعالیتهای بانکی مثبت و مفید است ولی این طرح نیازمند حمایت بین المللی است . من فکر نمی کنم مسیری که اکنون انتخاب کرده ایم مسیر درست و ایمنی باشد .
استراس کان در ادامه ضمن اشاره به رشد و رونق اقتصادی جهان طی ماههای اخیر گفت:رشد و رونق اقتصادی سریع جهان طی ماههای اخیر فراتر از پیش بینی های قبلی بوده است . آسیا در مقابله با بحران و افزایش رشد و رونق اقتصادی پیشگام بوده است . بخش زیادی از رشد اقتصادی کشورهای غربی نیز مربوط به هزینه های دولتی و اجرای بسته های محرک مالی است . تا زمانی که تقاضای بخش خصوصی افزایش پیدا نکند نمی توان از رشد و رونق اقتصادی پایدار سخن گفت .
وی افزود: اتخاذ استراتژِی خروج اگر زود هنگام باشد موجب وقوع موج دوم بحران مالی و اقتصادی خواهد شد .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.