بخشی از منابع مالیات بر ارزش افزوده به آموزش و پرورش می رسد

0

آیین نامه اجرایی اختصاص بخشی از منابع مالیات بر ارزش افزوده به وزارت آموزش و پرورش برای اجرا ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون اموراجتماعی و دولت الکترونیک بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های اموراقتصادی و دارایی،آموزش و پرورش و کشور و به استناد تبصره ۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده، اختصاص بخشی از منابع مالیات بر ارزش افزوده به وزارت آموزش و پرورش راتصویب کردند.
براساس این مصوبه ، معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رییس جمهور مکلف است درلوایح بودجه سالانه معادل مبلغ اعلامی ازسوی وزارت اقتصادی و دارایی را در ردیف متمرکز تحت عنوان “اعتبارات موضوع تبصره ۳ماده ۳۸ قانون مالیات برارزش افزوده ” ذیل ردیف های اعتبارات وزارت آموزش و پرورش پش بینی و منظور کند.
نحوه تخصیص این اعتبارات ، پس از مبادله موافقتنامه بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوربراساس ضرائب محرومیت مناطق کمترتوسعه یافته شاخص های مبتنی بر عوامل موثر بر کمیت و کیفیت فعالیت های آموزشی که با تایید وزرت آموزش و پرورش تعیین می شود،بین مناطق کمتر توسعه یافته استان ها توزیع و هزینه می شود.
همچنین وزارت آموزش و پرورش موظف است این اعتبارات را به منظور توسعه واحدهای آموزشی در مناطق کمترتوسعه یافته هزینه کند.
واحدهای آموزشی موضوع این مصوبه شامل هنرستانهای فنی وحرفه ای،کشاورزی،مدارس عادی،شبانه روزی،عشایری،استثنایی،استعدادهای درخشان،نمونه دولتی، شاهد و ایثارگران است.
همچنین به منظور تخصیص اعتبارات پیش بینی شده موضوع این آیین نامه،وزارت آموزش وپرورش موظف است گزارش تفصیلی در خصوص هزینه های انجام شده سال قبل به انضمام اسناد و مدارک مثبته را ظرف چهارماه پس از پایان هر سال مالی به وزارت اموراقتصادی و دارایی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهورارائه کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.