بخش مسکن ۴۰ درصد انرژی را مصرف می کند

0

طبق آمارهای موجود ۴۰ درصد انرژی در بخش مسکن مصرف می شود که این سهم بالا با استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد و طراحی مناسب می تواند کاهش یابد.
اباذر جابری مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: براساس برآورد صورت گرفته طی پنج سال آینده سالانه یک میلیون و ۲۰۰هزار واحد مسکونی باید در سطح شهرها احداث شود که سهم بنیاد مسکن در این بخش ۱۰ درصد است.
جابری گفت: تحقق برنامه مسکن شهری با استفاده از فناوری های نوین و تکنیک های روز و توجه به مبحث انرژی اهمیت بسزایی دارد و لازم است الگویی مناسب که از بعد اقتصادی نیز مورد توجه خانوارها قرار گیرد، تعریف شود.
این کارشناس مسکن اضافه کرد: این نهاد از بودجه دولتی برخوردار نیست و در قالب دستگاه های درآمد – هزینه فعالیت می کند که ارزش افزوده هر پروژه توجیه اجرایی آن را بدنبال دارد.
وی در ارتباط با بهره گیری از فناوریهای نوین در بخش مسکن، افزود: بنیاد مسکن با انجام مطالعات لازم درصدد است چند کارخانه در زمینه تولید ملات خشک و بتن سبک برای مسکن شهری وارد نماید که این امر می تواند در سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها نقش داشته باشد.
وی همکاری و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی در بخش ساختمان و مسکن را خواستار شد تا با آخرین اطلاعات موجود بتوان برنامه ریزی لازم را انجام داد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.