بدهی واقعی دوبی اعلام نشده است

0

بانک سرمایه گذاری منطقه ای " ای .اف .جی هرمس " با اعلام این خبر افزود بدهی امیر نشین دبی و شرکتهای وابسته به آن به ۱۷۰ میلیارد دلار می رسد که بیش از خبرهای اعلام شده قبلی است .
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، این بانک در گزارشی افزود " مجموع بدهیهای ( دبی انک ) بین ۱۳۰ تا ۱۷۰ میلیارد دلار " است . منظور از دبی انک ، امیر نشین دبی و شرکتهای وابسته به آن است. امیر نشین دبی آبان ماه گذشته درخواست کرد سررسید بازپرداخت بدهیهای بزرگترین شرکت سرمایه گذاری آن یعنی دبی ورلد به تاخیر بیافتد . همین موضوع در بازارهای جهانی شوک ایجاد کرده است.
بدهیهای دبی ورلد در آن زمان حدود ۵۹ میلیارد دلار تخمین زده می شد در صورتیکه مجموع بدهیهای امیرنشین دبی و شرکتهای وابسته به ان حدود ۸۰ میلیارد دلار اعلام می شد.این بانک در گزارش خود افزوده است بدهیهای دبی انک شامل اوراق بهادار ، چک و وامهای اخذ شده از چند بانک به نود و شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۶ رسیده است و پولهایی که امیر نشین دبی برای عمل به تعهدات بدهی خود جمع اوری کرده است نیز این مبلغ را شامل می شود .
این گزارش افزود " وام دو جانبه مایه نگرانی زیادی است زیرا حجم این نوع وام امکان دارد بسیار زیاد باشد اما اطلاعات مربوط به ان عملا داده نشود ". این گزارش می افزاید بدهیهای امیر نشین دبی امکان دارد به ۱۷۰ میلیارد دلار برسد به خصوص انکه بدهیهای دوجانبه حساب نشده وجود دارد .در ادامه این گزارش امده است فقط بانک " ملی امارات دبی " به " بانک " دبی انک " حدود ۲۴ میلیارد دلار وامهای دوجانبه داده است .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.