طرح پیشنهادی ساخت برج های شیشه ای پوشیده از جلبک در چین

0
برج های شیشه ای پوشیده از جلبک

 

استودیوی فرانسوی XTU Arcitects طرحی را برای ساخت چهار برج شیشه ای دارای پیچ و تاب در Hangzhou در چین ارائه داده است که نمای خارجی این برج های شیشه ای از صفحاتی می باشد که با جلبک های ریز پوشیده شده اند.

این طرح شامل لایه ای از جلبک می باشد که مانند یک عایق طبیعی عمل کرده و همچنین با جذب دی اکسیدکربن و تولید اکسیژن منجر به تصفیه هوا خواهد شد.

معماران در یک بیانیه ای اعلام کرده اند که کاشت جلبک های ریز روی نمای خارجی ساختمان چندین سال می باشد که توسط XTU توسعه یافته است.

برج های شیشه ای

معماران XTU همچنین پیشنهاد داده اند که جلبک های برج های Hangzhou می تواند برای مصارف دارویی و زیبایی مورد استفاده قرار گیرند.

کاربرد گسترده جلبک در مصارف زیبایی به علت داشتن پروتئین بالا می باشد، همچنین ترشحات مخاطی حاصل از فتوسنتز دارای خاصیت مرطوب کننده می باشند.

همزمان دو اتفاق می افتد: نمای بیرونی از دمای ساختمان برای تنظیم دمای جلبک ها استفاده می کند و همچنین نمای بیرونی به عنوان یک عایق خوب برای ساختمان عمل می کند.

برج های شیشه ای

دیگر عناصر سبز برج های شیشه ای پیشنهادی French Dream شامل پنل هایی پوشیده از گیاهان می باشد و همچنین گلخانه هایی که در بالای نقطه بلندترین برجهای شیشه ای قرار دارند، پر از درختانی می باشند که هوا را تصفیه می کنند.

شکل برج ها و پایه های موج داری که آنها را به هم متصل کرده است، به گونه ای طراحی شده است که آب باران از اطراف پایین بریزد و وارد حوض ها بشود.

به گفته معماران، Hangzhou شهری است که در آن آب یک نعمت و هدیه محسوب می شود و ما قصد داریم این سنت را ادامه داده و پررنگ کنیم.

برج های شیشه ای

هر یک از این برج های شیشه ای برای مورد خاصی طراحی شده اند. یکی از برج ها شامل رستوران و یک بار با چشم انداز وسیع می باشد. برج مربوط به هتل داری شامل یک هتل،  آب گرم و سالن زیبایی می باشد.

یکی از برج ها اختصاص داده شده است به هنر و دارای گالری و محل اقامت هنرمندان می باشد و آخرین برج اختصاص دارد به کسب و کارهای آینده که شامل ادارات می باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.