برخی بانکهای خصوصی ۲۸ درصد از تسهیلات گیرندگان سود می گیرند

0

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نرخ سود ۲۸ درصدی تسهیلات در بانک‌های خصوصی، گفت: برخی بانکهای خصوصی ، فراتر از ضوابط بانک مرکزی عمل می‌کنند و بانک مرکزی باید قاطعانه با آنها برخورد‌ کند.
حسن خسته‌بند در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: بررسی گزارش دادستان دیوان در تاسیس بانکهای خصوصی کشور، از دستور کارهای جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس است.
وی افزود: در حال حاضر متقاضی برای تاسیس بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری زیاد است و در این گزارش وضعیت و تعداد درخواست کنندگان اعلام شود.
نماینده بندر انزلی با بیان اینکه نظارت بر بانکهای خصوصی و موسسات مالی و اعتباری بسیار مهم است، تصریح کرد: این بانکها سودهای بالایی را به مردم تحمیل کرده و فراتر از ضوابط بانک مرکزی عمل می‌کنند که نیاز به قاطعیت بانک مرکزی در برخورد با این متخلفان است.
به گفته وی این بانکها سودهای ۲۷ تا ۲۸ درصد از مردم دریافت کرده و رقیب سختی برای بانکهای دولتی در جهت کاهش نقدینگی بانکهای دولتی هستند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: بحث افزایش تعداد بانکهای خصوصی و نظارت بانک مرکزی در جلسه امروز کمیسیون، با حضور مسئولان دیوان و رئیس بانک مرکزی و معاونان وی تشکیل خواهد‌شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.