بررسی اثرات بحران مالی جهانی بر اعضای اکو در تهران

0

اجلاس بررسی بحران مالی جهانی و اثرات آن بر کشورهای عضو اکو با حضور مقامات ارشد اکو در تهران برگزار می‌شود.
به گزارش consbank ، بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: در دهمین اجلاس سران سازمان اکو در تهران و بر اساس پیشنهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران و مصوبه پایانی آن اجلاس مقرر شد، نشست کارشناسان ارشد کشورهای عضو اکو جهت بررسی اثرات بحران مالی جهانی بر کشورهای عضو بررسی و تبیین شود.
علیشیری در ادامه افزود: بر پایه هماهنگی صورت گرفته با وزارت امور خارجه، دبیرخانه سازمان اکو و کشورهای عضو، این اجلاس با حضور مقامات ارشد کشورهای عضو اکو روز چهارشنبه پنجم اسفند ماه در تهران برگزار خواهد شد. وی خاطر نشان کرد : این اجلاس با حضور سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی و نمایندگان کشورهای ترکیه، پاکستان، آذربایجان، قرقیزستان، افغانستان، تاجیکستان ، ترکمنستان و همچنین نمایندگان ارشد صندوق اوپک برای توسعه بین المللی، بانک توسعه و تجارت اکو و بانک توسعه اسلامی برگزار خواهد شد.
معاون وزیر اقتصاد افزود: روسای بانکهای مرکزی ترکیه و پاکستان ، معاونان وزارتخانه های اقتصاد و دارایی عضو و همچنین روسا و مدیران ارشد اتاقهای بازرگانی این کشورها در اجلاس حضور خواهند داشت.
علیشیری تصریح کرد: در این اجلاس قرار است کارگروه تخصصی تاثیرات بحران را بر سه حوزه مالی و پولی ،بازار سرمایه، بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی در کشورهای عضو را مورد بررسی قرار داده و به جستجوی ابزارهایی بپردازند تا سطح آسیب پذیری کشورهای عضو را در تحولات جاری و آتی بین‌المللی به حداقل برسانند.،
به گفته معاون وزیر اقتصاد، در این اجلاس رئیس کل بانک مرکزی ج.ا. ایران ، رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و معاونان وزارت اقتصاد به همراه همتایان خود در اکو و با حضور نمایندگان مجامع بین‌المللی مدعو، به طرح دیدگاههای خویش در خصوص موضوع خواهند پرداخت .
علیشیری اظهار امیدواری کرد این اجلاس بتواند ضمن تشریح دقیق علت و تحولات بحران مالی بین المللی، راه حل های پایدار و ریشه ایی را برای گسترش مناسبات اقتصادی منطقه ای و ضربه گیری بحران بر کشورهای عضو به دست آورد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.