بررسی آیین نامه تامین مالی بخش مسکن در کارگروه دولت

0

معاون وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد: با توجه به سیاست های دولت دربخش مسکن قیمت آن در کوتاه مدت تغییر چندانی نخواهد کرد.
منوچهر خواجه دلویی درگفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت افزود:طی دو ماه اخیر طرح مسکن مهر با رشد قابل ملاحظه ای همراه بوده است که این امر بخشی از رکود بازار مسکن را جبران خواهد کرد.
وی بابیان اینکه تولید یک میلیون واحد مسکن مهر موجب کاهش نرخ بیکاری خواهد شد، اظهارداشت: مسکن مهر موجب رونق صنایع وابسته به ساختمان نیز خواهد شد.
خواجه دلویی با اشاره به اینکه یکی از عوامل تعیین کننده قیمت مسکن تقاضا است، افزود: با توجه به اینکه در زمان افزایش حجم نقدینگی این منابع بیشتر وارد بخش املاک و مستغلات می شود، یکی ازعوامل موثر افزایش قیمت مسکن رشد نقدینگی است . با توجه به سیاست های دولت در کنترل حجم نقدینگی این عامل درآینده تاثیری بر افزایش قیمت مسکن نخواهد داشت.
معاون وزیر مسکن تصریح کرد: یکی ازعوامل موثر در افزایش قیمت مسکن انتظارات تورمی است واین امر زمانی رخ می دهد که سوداگران در بازار مسکن احساس امنیت کنند. با اجرای طرح کد رهگیری در قالب سامانه ثبت هوشمند معاملات مسکن ، بخش سوداگری به طور کامل از بازار خارج شده است.
وی یکی ازشرایط لازم برای افزایش ساخت و ساز ساختمان در کشور را تامین منابع لازم مالی وتسهیلات بانکی عنوان کرد و افزود: در ماده ۱۴ قانون ساماندهی بازار مسکن ابزارهای متنوع مالی ازقبیل صندوق های املاک ومستغلات ،شرکت های تامین سرمایه مسکن و انواع مختلف اوراق پیش بینی شده است.
خواجه دلویی تصریح کرد: آیین نامه این ماده از سوی وزارت اقتصاد تدوین شده است و به زودی در کارگروه مسکن بررسی خواهد شد.وی ابراز امیدواری کرد:با تصویب این آیین نامه ابزارهای متنوعی جهت بسیج منابع خرد و کلان و هدایت آن به سمت تولید مسکن بکار گرفته شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.