بررسی بازار مسکن زاهدان

0

اگرچه دوره رکود به‌طور نسبی در بازار مسکن تهران به پایان رسیده است، اما در برخی از استان‌های کشور همچنان نشانه‌هایی از ادامه این رویداد به چشم می‌خورد.
به گزارشConsBank به نقل از دنیای اقتصاد، درحال حاضر، بازار مسکن در مناطقی از شهر زاهدان همچنان با رکود دست و پنجه نرم می‌کند؛ چراکه اکثر مالکان، قیمت‌های واحدهای فروشی خود را بیشتر از ارزش منطقه تعیین می‌کنند.
تعدادی از مشاوران املاک فعال در استان زاهدان، محله سی‌متری کوثر دراین باره اظهار کردند: از بازار فروش واحدهای مسکونی این منطقه هیچ استقبالی نمی‌شود، زیرا مالکان به میزان سودی که عرف بازار نصیبشان می‌کند، راضی نمی‌شوند و به همین دلیل ملک‌های فروشی خود را با قیمت‌های گزاف به بازار عرضه می‌کنند و زمانی که متقاضیان قیمت‌ها را پرس‌وجو می‌کنند و با نرخ‌های نجومی مواجه می‌شوند از خرید انصراف می‌دهند.
ایزدی، یکی از مشاوران املاک واقع در خیابان سی‌متری کوثر، شهر زاهدان نیز افزود : به‌طور یقین می‌توان گفت اکثر فروشندگان در بازار مسکن، ملک‌های فروشی خود را با ۲۰ درصد افزایش قیمت نسبت به ارزش ملک مشابه در منطقه اعلام می‌کنند.
وی افزود : با این شرایطی که مالکان تعیین قیمت می‌کنند، فقط ۱۰ درصد از متقاضیان در بازار توانایی خرید دارند و مابقی خریداران از سرمایه ناچیزی بهره‌مند و ناتوان از خرید ملک مورد نظر هستند.
قیمت پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان نوساز در محله سی متری کوثر در شهر زاهدان از ۳۰۰ هزار تا ۴۵۰ هزار تومان و نرخ پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان بیشتر از ۱۰ سال ساخت بین ۱۷۰  هزار تا ۲۵۰ هزار تومان و قیمت پیشنهادی هر مترمربع زمین از ۱۸۰ هزار تا ۴۵۰ هزار تومان از سوی مالکان تعیین شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.