برقراری تعادل بین راحتی و به روز بودن سبک طراحی داخلی

0
تعادل بین راحتی و به روز بودن

همواره برخورداری از دکوراسیون زیبا و چشم نواز از مولفه های اصلی طراحی داخلی می باشد. اما باید در نظر داشت که تعداد زیادی از افراد ترجیح می دهند فضای اتاقشان راحت و به دور از استرس های دنیای بیرون باشد. در حالی که بسیاری از وسایل و محصولات، هم شیک و به روز هستند و هم راحت، هنگام طراحی یک اتاق، بین این دو گزینه بده بستان اندکی پیش می آید. در برخی موارد، برقراری تعادل بین راحتی و به روز بودن سبک طراحی برای دستیابی به نتیجه دلخواه، مشکل می باشد.

با ما باشید تا با راههای برقراری تعادل بین راحتی و به روز بودن بیشتر آشنا شوید.

توجه به سبک انتقالی

تعادل بین راحتی و به روز بودن

سبک انتقالی چیزی بین طراحی مدرنیته و سنتی می باشد و تمرکز آن بر برقراری تعادل بین راحتی و به روز بودن سبک طراحی می باشد.

توجه داشته باشید که گاهی ممکن است برای ایجاد کنتراست در دکوراسیون، از وسایل دکوری سنتی و کلاسیک در یک فضای مدرن استفاده شود، این شیوه، سبک انتقالی محسوب نمی شود. سبک انتقالی سبکی است که بر بکارگیری یک نسبت برابر از وسایل مدرن و سنتی تمرکز دارد تا بتواند تعادل را در کل فضا برقرار سازد.

در مورد دیگر نشانه های سبک انتقالی، تمرکز بر بکارگیری خطوط مستقیم و شفاف، استفاده از رنگ های خنثی و گرم مانند قهوه ای شکلاتی و یا قهوه ای مایل به زرد و کار کردن با چوب می باشد. سپس از ترکیبی از وسایل قدیمی و مد روز در کنار هم استفاده می شود.

راحتی را انتخاب کنید، در جایی که بیشتر به آن احتیاج دارید.

تعادل بین راحتی و به روز بودن

در دنیای ایده آل، هنگام خرید وسایل برای پر کردن فضا، هرگز نباید مجبور به انتخاب بین دو گزینه راحتی و شیک و به روز بودن باشید. هر چند همیشه شرایط آنگونه که می خواهیم نیست و گاهی مجبور به اولویت بندی هستیم.

اساساً شما مجبور به انتخاب راحتی خواهید شد، در زمان و مکانی که به آن احتیاج دارید. اهمیتی ندارد که یک کاناپه فوق العاده مدرن چقدر زیبا به نظر می رسد، وقتی که شما دوست ندارید برای یک مدت طولانی روی آن بنشینید. اولویت راحتی را در مورد وسایلی مانند مبلمانی که می خواهید روی آن لم بدهید، کفپوشی که می خواهید به راحتی روی آن راه بروید و پارچه های که با بدنتان در تماس هستند، در نظر بگیرید.

بودجه نیز یکی از عواملی است که باید آن را در نظر داشته باشید. قیمت وسیله انتخابی و هزینه حمل و نقل آن را نیز در نظر بگیرید.

با وسایل چشم نواز، بر جذابیت بصری فضا بیفزایید.

تعادل بین راحتی و به روز بودن

بعد از اینکه پایه و اساس راحتی را در فضای مورد نظر برقرار نمودید، به عقب برگردید و نگاهی به بقیه اتاق بیندازید. مرحله بعد، چالش تعیین وسایلی است که مایه ای از به روز بودن را به دکوراسیون بیفزایند. نگران نباشید، این کار مشکل نخواهد بود، زیرا امکانات و گزینه های زیادی برای انتخاب خواهید داشت.

نقاطی را انتخاب کنید که بیشترین تأثیر بصری را در فضای اتاق خواهند داشت. رنگ دیوارها، وسایلی که به دیوار نصب می کنید، وسایل دکوری که اتاقتان را با آنها تزئین کرده اید و لوستر یا آویزهای لامپ ها از جمله مواردی هستند که می توانید با دقت در انتخاب آنها بر جذابیت بصری فضا بیفزایید.

از آنجایی که سبک و مد روز به سرعت در حال تغییر می باشد، بهتر است وسایلی با قیمت پایین تر انتخاب کنیم. اگر احساس می کنید بعد از گذشت مدتی، تمایل دارید تغییراتی در دکوراسیون ایجاد کنید و فضا را به روزتر سازید، می توانید با تغییر تابلوها یا کوسن ها بدون صرف هزینه زیاد، جلوه جدیدی به فضا ببخشید.

هر آنچه را دوست دارید، بخرید.

تعادل بین راحتی و به روز بودن

سبک و راحتی، هر دو از موارد سلیقه ای و شخصی هستند. ممکن است فضایی که به صورت حرفه ای طراحی شده، برای همه جذابیتی نداشته باشد و بالعکس. همچنین ممکن است یک فضای راحت، از نظر شما شلوغ و خسته کننده به نظر بیاید.

از آنجایی که تنها شما می توانید تعیین کنید آیا چیزی متناسب با سلیقه و معیارهای راحتی شما می باشد، بهترین پیشنهاد ما به شما این می باشد که همه عناصر و اجزای طراحی را طبق سلیقه خود انتخاب کنید. خرید آنلاین نیز گزینه مناسبی می باشد، اما گاهی اوقات تصاویر، جزئیاتی را که ممکن است تأثیر زیادی در در طراحی داخلی داشته باشد، مخفی نگه می دارند. همچنین، هیچ نوشته ای نمی تواند احساس راحتی دراز کشیدن روی کاناپه بعد از یک روز کاری طولانی را توصیف کند.

به محض اینکه آنچه را که برای طراحی خانه خود لازم دارید، متناسب با سلیقه تان یافتید، با اعتماد آنها را بخرید. اهمیتی ندارد که این وسایل سنتی یا فوق مدرن هستند، تا زمانی که برای شما خوشایند هستند، از وجودشان استفاده کنید و لذت ببرید.

تعادل بین راحتی و به روز بودن

اتاقی که دارای زیباترین مبلمان می باشد، اما برای نشستن به هیچ عنوان راحت نیست، به اندازه یک اتاق با دکور خارج از رده، بلااستفاده می باشد. یک طراحی موفق، تعادل بین راحتی و به روز بودن را برقرار می سازد. با بکارگیری این پیشنهادات، می توانید یک فضای راحت و شیک طراحی کنید و سالها از فضای طراحی شده لذت ببرید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.