برنامه دولت برای ارسال همزمان بودجه ۸۹ و برنامه پنجم به مجلس

0

وزیر امور اقتصادی و دارایی در باره ارسال لایحه بودجه ۸۹ و برنامه پنجم توسعه، تصریح کرد: قصد ما ارسال همزمان این دو لایحه است اما ممکن است بنا به شرایطی یکی از این دو لایحه زودتر ارسال شود.
سیدشمس‌الدین حسینی روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به تورم ۲۵ درصدی آبان‌ماه سال گذشته به کاهش این نرخ به ۱۵ درصد در آبان‌ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: این کاهش نشان می‌دهد که دولت به قول خود در خصوص کاهش نرخ تورم عمل کرده است.
وی در مورد واگذاری شرکت‌های دولتی، گفت: این واگذاری‌ها در قالب قانون انجام گرفته است.
وزیر اقتصاد همچنین در خصوص موجودی حساب ذخیره ارزی خاطرنشان کرد: موجودی این حساب مثبت است و با توجه به این که ورودی و خروجی این حساب مثبت است می‌توان نتیجه گرفت که موجودی حساب ذخیره ارزی مثبت بوده و پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال نیز مثبت خواهد بود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد ارسال لایحه بودجه و برنامه پنجم توسعه به مجلس، گفت: در روزهای گذشته برخی از کارهای لایحه بودجه انجام شد، ولی جزئیات بیشتر را باید از معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری پیگیری کرد.
وی در خصوص ارسال همزمان لایحه بودجه ۸۹ و برنامه پنجم توسعه، تصریح کرد: قصد ما ارسال همزمان این دو لایحه است اما ممکن است بنا به شرایطی یکی از این دو لایحه زودتر ارسال شود.
وزیر اقتصاد با اشاره به بیمه پالایشگاه‌ها، بیان کرد: آیا پالایشگاهی به بیمه مراجعه کرده است و بیمه نشده است؟ اقتصاد ایران به دلیل دولتی بودن نیازی به بیمه نداشته است.
وی در خصوص روند نزولی نرخ تورم بیان کرد: با توجه به تورم ۱۵ درصدی در آبان‌ماه و مقایسه آن با تورم ۲۵درصدی سال ۸۷ می‌توان گفت که ما به قول خود در خصوص کاهش تورم عمل کرده‌ایم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.