برنامه ریزی برای مهار قیمت مسکن در نتیجه هدفمند کردن یارانه‌ها

0

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: وزارت مسکن و شهرسازی طی هماهنگی با سایر وزارتخانه ها اثرگذاری هدفمند کردن یارانه‌ها بر بخش مسکن را مدیریت خواهد کرد تا قیمت تمام شده مسکن افزایش پیدا نکند.
علی نیکزاد در گفت و گو با فارس در پاسخ به اینکه گفته می شود قیمت مسکن از سال آینده با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها افزایش می یابد افزود:وزارت مسکن و شهرسازی باید با سایر نهادها و وزارتخانه‌ها هماهنگ و اثرگذاری هدفمندکردن یارانه‌ها را بر بخش مسکن مدیریت کند تا قیمت تمام شده مسکن افزایش پیدا نکند.
وی در پاسخ به این سوال که با اجرای هدفمندی یارانه ها هزینه حمل و نقل و سایر نهاده های مربوط به مسکن افزایش می یابد تاکید کرد:با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها ،یارانه ها حذف نخواهد شد بلکه یارانه ها در اختیار بخش‌های مختلف قرار می‌گیرند پس نتیجه می گیریم که این طرح تاثیری بر رشد قیمت مسکن نخواهد داشت.
وزیر مسکن و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا بخش مسکن در ماههای آینده و یا اوایل سال آینده رونق می گیرد گفت:سیاست دولت در رونق گرفتن بخش مسکن، افزایش و سود چند برابر تورم نیست اما ما معتقدیم که توجه به ساخت و ساز، افزایش عرضه و فعال شدن بخش مسکن با توجه به نیازهای انباشته و وجود نسل جوان در کشور از ضروریات این بخش است.
نیکزاد ادامه داد: رونق از دیدگاه ما فراهم کردن فضا به صورت منطقی با شیب مناسب و وجود سود با فاصله بسیار کم از تورم کشور در بخش مسکن است.
وی در پاسخ به اینکه آخرین آمار ساخت و ساز در کشور حاکی از کاهش ساخت است خاطر نشان کرد:متولی مسکن در کشور بر عهده وزارت مسکن و شهرسازی است و این بدان معنی نیست که به تنهایی می توان تمام کارها را انجام داد چرا که مسکن موضوعی فرابخشی بوده و تنها پادویی آن برعهده وزارت مسکن و شهرسازی است.
به گفته وی، طی شش ماهه اول سال ۸۸ و قبل از ورود وزیر جدید مسکن، پروانه ساخت ۲۱۵ هزار واحد مسکونی صادر شده است و طی دو سال گذشته در طرح مسکن مهر نیز بالغ بر ۴۳۰ هزار واحد مسکونی پروانه اخذ دریافت کرده‌اند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.