برنامه ریزی برای ساخت ۴میلیون واحد مسکونی در۵سال

0

در برنامه پنجم توسعه باید برنامه ریزی برای احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در سطح کشور صورت گیرد.
به گزارش ایسنا، رضا انجم شعاع معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت مسکن در جلسه تودیع و معارفه رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری افزود: درتبصره ۶ قانون بودجه سال ۸۶، برای اولین بار به مشکلات بخش مسکن توجه شد که این قانون به قانون ساماندهی مسکن وحمایت از تولید وعرضه آن در کشور تبدیل شد.
انجم شعاع ادامه داد: اگر قانون ساماندهی مسکن، اصل ۴۴ و قانون مدیریت خدمات کشور که در گذشته تصویب شده اجرا شود، بسیاری از مشکلات مسکن کشور مرتفع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اختصاص یافتن ۸ ماده از مواد لایحه برنامه پنجم توسعه به بخش مسکن ، پیش بینی تولید، عرضه مسکن وحمایت از آن، تهیه و ارائه ضوابطی برای طراحی مسکن ایرانی و اسلامی، حمایت از بخش خصوصی برای تولید مسکن کوچک و استاندارد، نظارت بر الزامات مقررات ملی ساختمان و توجه به بیمه کیفیت ساختمان از عمده ترین موارد مورد توجه در برنامه پنجم توسعه است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت مسکن افزود: برای پیشبرد اهداف مسکن، ادارات مسکن و شهرسازی ۳۳۷ شهر کشور در حال راه اندازی است که از این تعداد ۲۵۰ اداره راه اندازی شده این در حالی است که ادارات همه شهرستان های استان راه اندازی شده است.
انجم شعاع افزود: یکی از خلاءهای همیشگی بخش مسکن که در قالب برنامه پنجم توسعه برای حل آن تاکید شده، توجه به معماری ایرانی اسلامی است چرا که رعایت معماری ایرانی اسلامی باعث توسعه پایدار در روستاها و شهرها خواهد شد.
وی اظهار کرد: توجه به بخش مسکن و فعالیت های عمرانی موجب پیشرفت اقتصادی کشور و عامل ایجاد اشتغال و تولید ناخالص ملی در کشور می شود که در برنامه پنجم توسعه نیز به آن توجه شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.