برنامه چندوجهی برای گره ترافیک

0

به گزارش Consbank، به نقل از ایسنا محمدباقر قالیباف با بیان اینکه یکی از چالش‌های شهر تهران آلودگی هوا است، گفت: این آلودگی تنها مربوط به هوا نیست، بلکه تهران از آلودگی آب و خاک نیز رنج می‌برد.
وی با بیان اینکه حل این چالش‌ها در چند سال گذشته در اولویت شهرداری تهران قرار گرفته است، ادامه داد: این چالش‌ها را از جوانب مختلف مورد توجه قرار دادیم، برای حل گره‌های ترافیکی توسعه بزرگراهی و احداث زیرساخت‌ها را مد نظر قرار داده و از سوی دیگر نسبت به توسعه حمل‌ونقل عمومی با تاکید بر توسعه ریلی اهتمام کردیم. 
شهردار تهران با بیان اینکه اقدامات انجام شده در عرصه زیرساخت‌ها طی چندسال اخیر کم‌نظیر بوده است، افزود: در طول عمر ۲۵ ساله مترو تنها ۳۵ ایستگاه ساخته شده بود اما در طول ۱۰ سال گذشته تعداد ایستگاه‌ها به عدد ۱۰۶ رسیده است. 
قالیباف با بیان اینکه قطعا در سه تا چهار ماه آینده تعداد ایستگاه‌های مترو از ۱۲۰ مورد عبور می‌کند، گفت: بعضا گفته می‌شود اقدامات شهرداری براساس اولویت و ضرورت‌ها نبوده است، اما این اشتباه است چراکه اقدامات براساس ضرورت‌ها تعیین می‌شود، به گونه‌ای که هم نیازمند تونل مترو هستیم و هم نیازمند تونل شهری و تونل‌های دیگر برای جمع‌آوری آب‌های سطحی. 
وی با بیان اینکه شهرداری براساس یک برنامه مدون ۵ ساله پیش رفته است، گفت: با وجود همه تحریم‌های خارجی و مشکلات داخلی، هیچ وقت در حوزه زیرساختی امور را متوقف نکرده‌ایم و از دوشنبه هفته گذشته تاکنون، معادل ۶۲۰‌میلیارد تومان پروژه در حوزه حمل‌و‌نقل افتتاح شده است. 
قالیباف تصریح کرد: اگرچه مسوولیت ما در حوزه شهر تهران است، اما مشکلات و چالش‌های تهران تنها در محدوده ۶۴۰‌کیلومتر مربعی این شهر محدود نمی‌شود و باید جمعیت حدود ۱۷ تا ۱۸ میلیون نفری دشت تهران را در نظر بگیریم؛ چراکه سرنوشت افراد ساکن در تهران و اطراف آن به یکدیگر گره خورده است.
شهردار تهران با بیان اینکه در جاده مخصوص چند گلوگاه ترافیکی وجود دارد که با افتتاح پل‌های کاروانسرای سنگی ۱ و ۲ ترافیک آن پراکنده می‌شود، گفت: این ساده‌اندیشی است که تنها به حل مشکلات تهران توجه کنیم و باید برای حل مشکلات تصمیماتی برای دشت تهران در نظر بگیریم. قالیباف گفت: مردم حس‌شان این است که شهروند هستند و باید از امکانات زیادی بهره‌مند شوند و نباید آنها را با چالش‌های گوناگون مواجه کنیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.