برچسب مصرف سوخت پژو ۴۰۵ غیرواقعی است!

0

مدیر بهینه‌سازی انرژی سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: اظهارات نماینده ایران‌خودرو درخصوص عدم ابلاغ استاندارد ۲ – ۴۲۴۱ مربوط به معیارهای مصرف سوخت غیرواقعی است.
حمیدرضا فیض‌آبادی با بیان این مطلب به ایسنا افزود: تنها استاندارد ملی برای مصرف سوخت خودروهای بنزین‌سوز، استاندارد ۲ – ۴۲۴۱ است و هیچ استاندارد دیگری در این زمینه وجود ندارد.
وی ادامه داد: برچسب مصرف سوخت الصاقی روی خودروهای پژو پرشیا و پژو ۴۰۵ نیز واقعی نیست. در برچسب الصاقی روی این خودروها، رتبه مصرف سوخت آنها D درج شده، در حالی که رتبه واقعی مصرف سوخت آنها G است. وانت پیکان نیز به‌دلیل مصرف سوخت بسیار بالا، اصلا در رتبه‌های استاندارد مصرف سوخت قرار نداشته و رتبه‌ای دریافت نمی‌کند.
او خاطرنشان کرد: بنابراین اظهارات نماینده ایران خودرو درخصوص عدم ابلاغ استاندارد ۲ – ۴۲۴۱ درست نیست و زمانی که استانداردی تصویب شده و کد ملی دریافت می‌کند به معنای ابلاغ آن است ضمن آنکه متن استاندارد ۲ – ۴۲۴۱ در حال حاضر در سایت سازمان استاندارد نیز موجود بوده و اعداد معیار مصرف سوخت در متن آن مشخص شده است.
وی خاطرنشان کرد: درست نیست که ایران‌خودرو هم برچسب مصرف سوخت غیرواقعی روی برخی خودروهای تولیدی خود نصب کند و هم اصل وجود یک استاندارد ملی و ابلاغ شده را کتمان کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.