برگزاری همایش دیگری برای توسعه افغانستان توسط ایران

0

با هدف بررسی فرصتهای پیش روی بخش خصوصی ایرانی برای حضور در بازار کشور افغانستان «همایش بین‌المللی توسعه عمران افغانستان» توسط جمهوری اسلامی ایران در کابل برگزار می‌شود.
به گزارش دبیرخانه توسعه عمران افغانستان ، به سبب ارتباطات ریشه‌دار فرهنگی ایران نقش مهمی در سیاست خارجی افغانستان ایفا می‌کند و علاوه بر این یکی از بزرگترین طرفهای تجاری افغانستان محسوب می شود که پس از سرنگونی حکومت طالبان و روی کارآمدن نظام سیاسی جدید، روابط تجاری ایران و افغانستان آمار رو به رشدی داشته است.
در راستای ایجاد فرصت مشارکت متخصصین و سرمایه‌گذاران ایرانی و آشنایی هر چه بیشتر مسولین کشور افغانستان با توانمندی‌های مجموعه‌های مختلف ایران و بر اساس کمک به امور بازسازی و توسعه عمران افغانستان، در این خصوص همواره نیازمند ایجاد فضاهای مفید تبادل اطلاعاتی می‌باشیم که با برنامه‌ریزی‌های دقیق و کارشناسی می‌توانیم گامهای موثری در این زمینه برداریم.
همایش بین‌المللی توسعه عمران افغانستان که با مشارکت سازمان توسعه تجارت ایران – دبیرخانه توسعه عمران افغانستان – نهادها و وزارتخانه‌های متولی امر اقتصاد دو کشور از ۲۳ تا ۲۷ آذر ماه جاری در کابل برگزار می‌شود می‌توانند یکی از زمینه‌های تحقق اهداف صادراتی جمهوری اسلامی ایران در کشور افغانستان باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.