بزرگترین شکل مسکن مهر در شیراز نبود زمین است!

0

بزرگترین مشکل مسکن مهر در شیراز نبود زمین است و بیشترین شکایات واصله نیزبه دلیل تحویل ندادن واحدهای مسکونی است.
کرامت نظری دبیراتاق تعاون شیراز به خبرنگار ایسنا گفت: تمام زمین‌های اختصاص یافت در دو نقطه شیراز متمرکز شده که این دو نقطه هم مشکل حقوقی و قانونی دارد و دارای معارض است!
وی با بیان اینکه مسئولیت بازرسی کل زمین‌های مسکن مهر در شیراز به عهده اتاق تعاون شیراز گذاشته شده است، گفت: در این راستا موفق شدیم تاکنون بیش از سه چهارم شرکتها را حسابرسی کنیم.
نظری گفت: تعداد متقاضیان مسکن مهر در شیراز نزدیک به ۱۴۰ هزار نفر بودند که آنها را مورد پالایش قرار دادیم و افراد فاقد چهار شرط پیش بینی شده در طرح و همچنین مجردین را از طرح کنار گذاشتیم که بخش اعظم ثبت نامها کمتر از یک پنجم شد.
او اضافه کرد: میزان متقاضیانی که تاکنون مسکن مهر دریافت کرده‌اند، حدود ۲۰ هزار نفر هستند و قرار است در دو نقطه مورد نظر نیز پنج هزار واحد مسکونی ساخته و تحویل افراد شود که در صورت عملیاتی شدن به رونق اشتغال منطقه می‌انجامد.
دبیر اتاق تعاون شیراز در ادامه خارج شدن طرح مسکن مهر از دست وزارت تعاون را مورد انتقاد قرار داد و گفت: وزارت تعاون در مدت اجرای طرح زحمات زیادی در به ثمر رسیدن طرح از مرحله ثبت نام متقاضیان تا پالایش و ساماندهی متحمل شد و در زمانی که طرح به مراحل خوبی رسیده و ساخت و سازها در حال شروع بود، طرح را از وزارت تعاون گرفتند و به وزارت مسکن و شهرسازی سپردند که این حرکت قطعا تاثیر خود را در ادامه روند اجرای طرح و مهمتر از آن طرز تلقی متقاضیان خواهد گذاشت.
او درعین حال ساخت و ساز مسکن مهر به شیوه صنعتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: مطرح شدن موضوع خانه‌های صنعتی ساز اقدام خوبی است و توانایی وزارت مسکن در خصوص روش صنعتی ساز بیشتر از وزارت تعاون است.
نظری تصریح کرد: اگرقرار است پروژه های مسکن مهر سریع‌تر به نتیجه برسد، باید به سمت صنعتی سازی برویم و این تنها راه چاره است، زیرا ساختمانهایی که با این شیوه ساخته می شوند، ارزان تمام شده و به سرعت نیز تحویل مردم داده می شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.