بزرگترین تولید کننده PVC دنیا در دست ساخت

0

پتروشیمی اروند به‌عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده PVC دنیا و با ظرفیت سالیانه تولید ۲۴۰ هزار تن پی وی سی تا بهمن امسال در مدار بهره برداری قرار می گیرد.
به گزارش مهر، در حال حاضر عملیات نصب و ساختمان پتروشیمی اروند با پیشرفتی ۹۹ درصدی مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد که تعدادی از واحدهای جانبی این واحد پتروشیمی همچون کولینگ تاورها، کمپرسورهای هوا، واحد شستشوی نمک راه اندازی شده است.
همچنین واحد شستشوی نمک پتروشیمی اروند به تولید رسیده که ظرفیت اسمی تولید این واحد ۱۰۰ تن در ساعت بوده که هم اکنون به ظرفیت ۸۰ تن در ساعت رسیده است.
بخش کوچکی از واترران واحد CA این واحد پتروشیمی نیز در سرویس قرار گرفته و پیش بینی می شود در روزهای آینده بقیه لوپها به آن اضافه شود که در این صورت امکان انجام عملیات چرخش و راه اندازی در پتروشیمی اروند فراهم شود.
همچنین عملیات اجرایی واحد EDC VCM با پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۹۹ درصد در حال پایان بوده که به زودی و همزمان با واحد CA راه اندازی خواهد شد.
واحد پی وی سی پتروشیمی اروند در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصد برخوردار بوده که به تدریج مراحل پیش راه اندازی این بخش نیز آغاز می شود.
در همین حال تاکنون عملیات ساخت واحد تغلیظ اسید سولفوریک به پایان رسیده و با ورود کارشناس صاحب لیسانس و اتمام کارهای مکانیکی و نصب، مرحله پیش راه اندازی این واحد هم شروع می شود.
مجتمع پتروشیمی اروند یکی از بزرگترین زنجیره های پی وی سی در جهان است که با آغاز بهره برداری از آن امکان تولید سالانه ۲۴۰ هزار تن پی وی سی در این واحد فراهم می شود که این میزان تولید معادل ۲۵ تا ۳۰ درصد بازار جهانی پی وی سی است.
بر اساس برنامه تعریف شده تولید در پتروشیمی اروند با ظرفیت ۷۰ درصد PVC آغاز می شود که باید در سال نخست راه اندازی حدود ۲۱۰ تا ۲۲۰ هزار تن تولید داشته باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.