بسته «تحول مسکن» برای تهران

0

وزارت مسکن پس از آنکه از طریق زیرمجموعه‌های استانی، طرح هموارسازی مسیر ساخت مسکن مهر را در دستور کار قرار داد، در اقدامی تازه برنامه ویژه‌ای نیز برای تهران در نظر گرفته است که اجرای آن در سه محور قابلیت اجرا دارد؛ مقداد همتی، عضو شورای عالی مسکن در این باره گفت: تعیین جدول زمانی برای بهره‌برداری از پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای جدید اطراف تهران، توسعه منفصل شهر و راه‌اندازی سامانه مکمل رهگیری معاملات مسکن با هدف کنترل بازار رهن و اجاره مسکن، محورهای بسته «تحول مسکن» است که اجرای آنها بازار مسکن تهران را در سال آینده متحول خواهد کرد.همزمان با این اقدامات، وزارت بازرگانی نیز با رصد لحظه‌ای بازار معاملات مسکن، پیش‌بینی کرده است در ماه‌های پایانی سال جاری کاهش خفیف قیمت مسکن (در حد ۵درصد) رخ دهد.
یک عضو شورای عالی مسکن درباره جزئیات این برنامه به دنیای اقتصاد گفت: بسته وزارت مسکن در سه حوزه مسکن مهر، توسعه منفصل تهران و کنترل بازار رهن و اجاره طرح‌ریزی شده است.
مقداد همتی با اشاره به اینکه، سال آینده سال «تحول مسکن» در تهران است، افزود: با تاکید و پیگیری وزیر مسکن، آنچه تاکنون در قالب پروژه‌‌های مسکن مهر در شهرهای جدید اطراف تهران تعریف شده طبق زمانبندی مشخص باید از اواخر امسال به تدریج به بهره‌برداری برسد، به گونه‌ای که اواخر سال آینده سهم قابل‌توجهی از متقاضیان بتوانند در واحدهای مسکونی مهر مستقر شوند.
مقداد همتی تصریح کرد: بخش دیگری از برنامه ویژه تهران به ساماندهی بازار رهن و اجاره برمی‌گردد. در این ارتباط قرار است سامانه مکمل رهگیری معاملات مسکن با هدف کنترل بازار اجاره و رهن در تهران راه‌اندازی شود تا گروه‌های مالک و مستاجر بتوانند در فضای مناسب و از طریق نظام‌های تشویقی اقدام به معامله کنند، ضمن اینکه از این طریق پیش‌بینی شده مالکان رغبت بیشتری به اجاره واحدها داشته باشند.
همتی همچنین گفت: بخشی از ساخت‌وسازها قرار است در قالب توسعه منفصل تهران اتفاق بیفتد.
عضو شورای عالی مسکن تصریح کرد: وزیر مسکن ماهانه با حضور در جلسات شورای تامین مسکن استان تهران، برنامه‌های ویژه برای این استان را پیگیری می‌کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.