بسته پیشنهادی اتاق بازرگانی برای حل مشکل بانک‌ها

0

بسته پیشنهادی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران برای برون‌رفت از مشکلات ناشی از محدودیت تسهیلات، به بانک مرکزی ارائه شد.
به گزارش consbank ،در این بسته پیشنهادی ۳محور اساسی برای برون‌رفت از مشکلات جاری بخش تولید و اقتصاد کشور ارائه شده است تا با استفاده از روش بازخرید دین و اعطای تسهیلات به بخش تولید، افزایش تقاضا برای خرید ارز توسط این بخش و جبران کاهش تقاضا برای واردات کالاهای ساخته شده و محصولات کشاورزی ایجاد شود.
هوشنگ فاخر عضو هیأت‌رئیسه اتاق ایران در این باره گفت: اتاق ایران یک بسته سیاستی را برای حل مطالبات معوقه به بانک مرکزی ارائه کرده است و این بسته پیشنهادی ابتدا به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه و بررسی‌های لازم روی این بسته انجام شد.
فاخر یادآور شد: در این بسته پیشنهادی مواردی مطرح شده است که بدون فشار به بانک‌ها و دولت، می‌توان مشکلات را حل کرد و این روش در تمام دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در ایران به آن توجه نشده و بنا‌بر‌این محدودیت‌هایی برای ارائه تسهیلات به‌وجود آمده است. در این پیشنهاد تأکید شده که تسهیلات مدنظر، برای واحدهای تولیدی مشغول به کار است و به هیچ‌وجه شامل وام‌های انحراف یافته از تولید نخواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.