بلیط مترو از ۱۵فروردین گران می‌شود

0

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران نرخ بلیط‌های مترو برای سال آینده گران شده و این نرخ‌ها از ۱۵ فروردین سال آینده اعمال می‌شود.
به گزارش consbank به نقل از ایلنا، امروز در دویست‌وشصت‌ودومین جلسه علنی شورای شهر تهران قیمت بلیط تک‌سفره متروی تهران برای سال آینده از ۱۵۰ تومان به ۲۵۰ تومان تعیین شد. همچنین بلیط دو سفره (رفت و برگشت) که در سال جاری ۲۷۵ تومان بوده برای سال آینده به ۴۵۰ تومان افزایش یافت؛ قیمت بلیط ۱۰ سفره که در سال جاری هزار و ۱۰۰ تومان بوده از ۱۵ فروردین سال آینده به هزار و ۵۰۰ تومان تغییر یافت.
بر اساس این گزارش مطابق با مصوبه امروز شورای شهر تهران بلیط یک روزه از ۴۰۰ تومان سال جاری به ۴۵۰ تومان در سال آینده تغییر کرد و بلیط سه روزه نیز با مصوبه شورای شهر ۹۰۰ تومان شد که این نرخ در سال جاری ۸۰۰ تومان بود.
بلیط هفت روزه مترو نیز از هزار و ۵۰۰ تومان به هزار و ۷۰۰ تومان در سال آینده تغییر کرده و بلیط ۳۰ روزه نیز از ۱۵ فروردین سال آینده با نرخ پنج هزار و ۱۰۰ تومان فروخته می‌شود که نرخ این بلیط در سال ۸۸ چهار هزار و ۵۰۰ تومان اعمال می‌شد.
همچنین بلیط اعتباری مدت‌دار ۹۰ روزه که در سال ۸۸، ۱۱ هزا تومان فروخته می‌شد از سال آینده به مبلغ ۱۳ هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین بلیط یکصد و ۸۰ روزه نیز از ۱۸ هزار تومان به ۲۱ هزار تومان در سال آینده تغییر کرد؛ بلیط اعتباری مدت‌دار یکساله نیز که در سال جاری مطابق با مصوبه شورای شهر ۲۸ هزار تومان فروخته می‌شد، از سال آینده به مبلغ سه هزار و ۲۰۰ تومان فروخته می‌شود.
بلیط اعتباری مبلغ‌دار دو هزار تومانی تا ۴۰ هزار تومان به ازای صفر تا ۱۰ کیلومتر مسافت نیز به مبلغ ۸۵۰ ریال فروخته می‌شود. همچنین بلیط اعتباری مبلغ‌دار دو هزار تومانی تا ۴۰ هزار تومانی نیز از مسافت ۱۰ تا ۲۰ کیلومتری به مبلغ ۹۰۰ ریال عرضه خواهد شد.
بلیط اعتباری مبلغ‌دار دو هزار تومانی تا ۴۰ هزار تومانی نیز به ازای ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر به مبلغ هزار و ۵۰ ریال عرضه شده و همچنین بلیط اعتباری مبلغ‌دار دو هزار تومانی تا ۴۰ هزار تومانی به ازای مسافت ۳۰ تا ۴۰ کیلومتری از سال آینده به مبلغ هزار و ۱۴۰ تومان از شهروندان اخذ می‌شود؛ بلیط اعتباری مبلغ‌دار دو هزار تومانی تا ۴۰ هزار تومانی به ازای مسافت ۴۰ کیلومتر به بالا نیز از ۱۵ فروردین سال آینده به مبلغ هزار و ۳۵۰ تومان عرضه می‌شود.
بر اساس تبصره سوم ماده واحده فوق در صورتی که با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها قیمت تمام شده جابجایی هر مسافر در سال ۸۹ افزایش یابد، شهرداری تهران می‌تواند نسبت به ارائه لایحه به شورای اسلامی شهر تهران جهت بررسی و اصلاح قیمت بلیط مترو اقدام کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.