بهره‌برداری از ۷ هزار واحد مسکونی روستایی صنعتی ساز

0

معاون مسکن و ساختمان کمیته امداد با اشاره به دشواری شرایط بازپرداخت وام مسکن روستایی برای مددجویان از برگزاری جلسات کارشناسی در دولت برای رفع این مشکل خبر داد و افزود: در حال حاضر مراحل پایانی بررسی طرحی در دولت سپری می‌شود که به موجب آن، دولت مکلف به مساعدت روستاییان در بازپرداخت اقساط وام مسکن خواهد شد.
سید مسعود حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مقاوم و بهسازی ۷۵ هزار واحد روستایی طی چهارسال گذشته عنوان کرد: تاکنون ۶۰ درصد این واحدها به بهره‌برداری رسیده است.
وی در ادامه با بیان این که ۷۰ درصد از مجموع ۲۵ هزار واحد شهری که طی سه سال گذشته در دست اجرا بوده به بهره‌برداری رسیده است، ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری علاوه بر بهره‌برداری باقی‌مانده واحدهای در دست اجرا، ‌نوسازی، بهسازی و مقاوم‌سازی ۱۵ هزار واحد شهری و ۲۵ هزار واحد روستایی دیگر نیز آغاز شود.
حسینی هزینه مقاوم و بهسازی هر واحد روستایی را ۱۰ میلیون تومان عنوان و اظهار کرد: ۵/۷ میلیون تومان این مبلغ از محل تسهیلات بانکی و مابقی از اعتبارات امداد، ‌مشارکت‌های مردمی خاص و مشارکت مددجویان تامین می‌شود.
معاون مسکن و ساختمان کمیته امداد با اشاره به مصوبه چندی پیش دولت درباره الزام بانک‌های عامل به پذیرش ضمانت زنجیره‌ای برای ارائه تسهیلات مسکن روستایی، پایان کار دولت نهم و انتقال دولت را عامل ایجاد وقفه در ابلاغ صورت جلسه مذکور دانست و ابراز امیدواری کرد: ابلاغ این صورت جلسه تا پایان سال جاری،‌ موجب تسهیل طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در پنجمین سال اجرای آن شود.
وی با تاکید بر اهمیت استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت ساختمان‌سازی از بهره‌برداری از هفت هزار واحد مسکونی با سیستم صنعتی در جنوب استان کرمان تا پایان سال آینده خبر داد و خاطر نشان کرد: کمیته امداد پیش از این نیز در شهر بم از سیستم‌های صنعتی برای تولید ۴۰۰ واحد مسکونی استفاده کرده است.
حسینی هزینه تولید هر مترمربع با بهره‌گیری از سیستم‌های صنعتی را ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار تومان عنوان کرد و کیفیت و دوام مصالح، صرفه جویی در انرژی به دلیل عایق بودن دیوارهای پیرامونی و افزایش هفت درصدی فضای مفید خانه را از مهمترین ویژگی‌های خانه‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی برشمرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.