به سرانجام رسیدن مسکن مهر توسعه بخش تعاون را به دنبال دارد

0
به گزارش Consbank ‘داریوش همدانی’ روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: این ادغام فقط در سطح کلان انجام شده، اما در شهرستانها فقط در دو وزارتخانه تعاون و کار نمود داشته و رفاه همچنان به مسؤولیت خود ادامه می دهد.

وی افزود: وجود تعاونی‌های مسکن مهر که از نظر تعداد کمترین اما شامل اعضای زیادی هستند، سبب شده بسیاری از ادارات در حوزه مدیریت به شدت درگیر این تعاونی ها شوند و فرصتی برای بهره گیری کامل از این ادغام که رسالتی بسیار بیشتر از حوزه مسکن دارد نبرده باشند.

همدانی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر سامان یافتن کامل مسکن مهر تا سال ۹۴، ابراز امیدواری کرد؛ تجربیات حوزه تعاون و کار در این چند سال پس از ادغام و همچنین توان نیروی انسانی موجود همگی صرف تعاونی های دیگر شود.

وی گفت: پیش بینی می شود پس از سر و سامان یافتن کامل مسکن مهر، از نیمه دوم سال ۹۴ شاهد اقدامات مؤثر و قابل توجه اجرایی در حوزه تعاونی ها باشیم.

این مقام مسؤول در ادامه با اشاره به مشکلات تعاونی های مسکن مهر فیروزکوه، تصریح کرد: عدم اعتماد اعضا به هیأت مدیره، ناتوانی هیأت مدیره در پیگیری خواسته های اعضا و اطلاع رسانی و مشارکت پذیری آنان و تامین آورده نقدی نهایی اعضا برای تسویه حساب (که به علت افزایش قیمت ها و عدم اقدام به موقع و درست اعضا و هیدت مدیره حادث شده) از جمله مشکلات موجود است که البته همگی به مرور زمان قابل رفع هستند.

وی اضافه کرد: در سایت مسکن مهر ‘دشت ناصر’ فیروزکوه مقوله هایی همچون آماده‌سازی، آسفالت و پیاده روسازی، تامین آورده نقدی اعضا، مشارکت گیری از دستگاه‌های ذی ربط و کمبود خدمات پس از افتتاح از جمله مدارس و اماکن آموزشی، واحدهای تجاری، واحدهای خدمات‌رسان، رفاهی، امنیتی و انتظامی و ایاب و ذهاب، از جمله دغدغه‌های موجود است.

گزارش ایرنا حاکی است؛ شهرستان فیروزکوه دارای ۶۳۲ تعاونی است که بیشترین آنها را تعاونی‌های کشاورزی تشکیل می دهند.

۴۰۲ تعاونی کشاورزی، ۹۵ تعاونی خدماتی، ۵۷ تعاونی صنعتی، ۲۸ تعاونی مسکن، ۱۴ تعاونی عمرانی، ۱۳ تعاونی معدنی، ۱۱ تعاونی حمل و نقل، هفت تعاونی فرش دستبافت و سه تعاونی چندمنظوره در شهرستان فیروزکوه به فعالیت مشغولند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.