بیایید سرمایه‌گذاری کنید

0

سازمان سرمایه‌گذاری خارجی برای حضور سرمایه‌گذاران در فعالیت‌های اقتصادی کشور فراخوان صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: دولت تکاپوی جدی را برای بهبود فضای کسب و کار کشور، آسان‌سازی و شفاف‌سازی گردش کار بنگاه‎های اقتصادی کشور آغاز کرده است و این امر حکایت از عزم جدی برای رونق کسب و کار و حضور قدرتمند فعالان اقتصادی بخش خصوصی داخلی و خارجی در حیات اقتصادی کشور دارد.
وی درباره به وضعیت سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم امارات با توجه به شرایط اقتصادی آن کشور در ماه‌های اخیر گفت: ما از ایرانیان مقیم خارج از کشور به طور عام و ایرانیان مقیم امارات به طور خاص دعوت می‌کنیم تا با توجه به ظرفیت‌های جدید اقتصادی کشور و عزم دولت برای توسعه همه جانبه توسط بخش‌خصوصی، سرمایه‌های خود را در طرح‌های اقتصادی دارای ظرفیت بالا به کار گرفته و سرمایه‌گذاری کنند.
علیشیری تصریح کرد: بر اساس قانون، کلیه سرمایه‌های ورودی ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌تواند به عنوان سرمایه‌گذاری خارجی تلقی شوند و تحت پوشش و حمایت‌های قانونی قرار گرفته و از همه مزایای آن بهره‌مند شوند.
وی خاطرنشان کرد: آزادی نقل و انتقالات سرمایه، رفتار برابر و اعطای امتیازات یکسان و تسریع مقررات جاری کشور برای سرمایه‌گذاران داخلی به سرمایه‌گذاران خارجی، عدم محدودیت در میزان ثبت سرمایه از نظر درصد سهامداری شرکتهای خارجی، تضمین مخاطرات غیرتجاری بنگاه‌ها توسط دولت از جمله ظرفیت‌هایی است که ایرانیان مقیم خارج از کشور، همانند یک سرمایه‌گذار خارجی می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند.
رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در عین حال افزود: علاوه بر امتیازات قطعی قانونی فوق، سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند به حمایت‌های همه جانبه سازمان سرمایه‌گذاری در کلیه مراحل و اقدامات اقتصادی خود در داخل کشور، تکیه کنند.
معاون وزیر اقتصاد در توضیح این حمایت‌ها گفت:مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی و واحد نظارت و رسیدگی به طرح‌هایی که توسط سرمایه‌گذاران خارجی انجام می‌شود، وظیفه دارند که در کلیه مراحل کار یک بنگاه اقتصادی خارجی در کنار آنها باشند و همه حمایت‌های اجرایی و خدماتی لازم را به عمل آورند.
وی این خدمات را دارای دو مرحله دانست و یادآور شد: مرحله نخست، کلیه اقدامات لازم برای بنگاه تا مرحله صدور مجوز سرمایه‌گذاری خارجی است و مرحله دوم شامل همه مراحل ساخت‌وساز تا دوره بهره‌برداری از یک پروژه را شامل خواهد شد.
علیشیری در عین حال خاطرنشان کرد: تعهدات قانونی دولت برای سرمایه‌گذاران خارجی و همچنین حمایت‌های همه‌جانبه و پشتیبانی سازمان سرمایه‌گذاری از آنها، چتر گلخانه‌ای را فراهم ساخته است تا بنگاه‌های اقتصادی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتری وارد عرصه فعالیت‌های اقتصادی کشور شوند که بر این اساس، سازمان سرمایه‌گذاری در کلیه دوران حیات اقتصادی یک طرح در کنار سرمایه‌گذاران خواهد بود و با قدرت و استحکام مشکلات اجرایی و مقرراتی آنها را رسیدگی و حل و فصل خواهد کرد.
وی اذعان داشت: ایرانیان مقیم خارج از کشور علاوه بر همه حمایت‌های فوق، به وسیله شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و کارگروه‌های تخصصی آن حمایت همه جانبه خواهند شد که این شورا مستقیماً توسط رئیس جمهور هدایت و رهبری می‌شود، اصلی‌ترین وظیفه خویش را انجام پشتیبانی‌های کافی حقوقی و اجرایی از فعالیت‌های ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌داند.
وی در پاسخ به این سؤال که ایرانیان مقیم خارج از کشور در چه حوزه‌هایی می‌توانند سرمایه‌های خود را وارد کشور کنند و به کار گیرند، گفت: هیچ گونه محدودیتی به لحاظ بخشی برای آنها وجود ندارد.
معاون وزیر اقتصاد در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری در بازار سهام کشور یکی از جذابترین بازارهای سرمایه به لحاظ گردش عملیات و سوددهی است که از جمله حوزه‌های هدف سرمایه‌گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور است.
علیشیری خاطرنشان کرد: ترتیبی اتخاذ شده است که سرمایه‌های خارجی بتوانند حتی در طرح‌های زیربنایی و توسعه‎‎ایی کشور به ویژه در تمامی حوزه‌های حمل و نقل، نیرو، ارتباطات و غیره وارد شوند و این طرح‌ها از طریق ترتیبات قراردادی خاص و اعطای مزیت‌های مالی و حقوقی افزونتر از سود و بازدهی مناسب برخوردار شوند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در این گونه ترتیبات قراردادی علاوه بر تضمین قانونی برخورداری از حمایت قانون سرمایه‌گذاری خارجی، تمامی تعهدات پرداخت‌های مالی قراردادی را هم تضمین مضاعف می‌دهیم تا چشم‌انداز روشنی برای بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‎گذاران خارجی از فعالیت‌های اقتصادی خود در کشور به دست آورند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.