بیمه کارگران ساختمانی تا پاییزاجرا می‌شود

0

مخبر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس با مسئولانی که قانون را اجرا نکنند برخورد می‌کند، گفت: بیمه کارگران ساختمانی در ۶ ماه اول امسال اجرا خواهد شد.
به گزارش ConsBankبه نقل از توانا ، سید جواد زمانی با اشاره به عدم اجرای بیمه کارگران ساختمانی از سوی دولت اظهار داشت: یکی از اعتراضاتی که نمایندگان به دولت و وزیر رفاه دارند به همین موضوع بر می‌گردد که چرا وزیر رفاه بیش از یکسال است، این مصوبه را اجرا نکرده است.
وی تصریح کرد: متأسفانه وزارت رفاه در سال‌های اخیر مصوبات بسیاری را اجرا نکرده است و همین امر منجر شده است تا این وزارتخانه کم کار باشد.
زمانی به تحقیق و تفحص مجلس از وزارت رفاه اشاره داشت و اضافه کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسات آینده این موضوع را به طور منظم بررسی می‌کند و مجلس به کارگران ساختمانی اطمینان می‌دهد که بیمه کارگران ساختمانی در ۶ ماه اول سال اجرا خواهد شد.
نماینده مردم کنگاور، صحنه و هریسن در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: چنانچه وزیر رفاه در سال جاری در اجرای بیمه کارگران ساختمانی کوتاهی کند باید در مجلس حاضر شود و طبق قانون به سؤالات نمایندگان جواب قانع کننده‌ای دهد و در صورتی که جواب وی قانع کننده نباشد، نمایندگان وی را استیضاح می‌کنند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه به تغییر و تحول در سازمان تأمین اجتماعی و برخی از سازمان‌های زیر مجموعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی اشاره کرد و افزود: مطمئناً این تغییرات به سود بیمه‌شدگان است چرا که در سال قبل شاهد نوعی بحران در سازمان تأمین اجتماعی بودیم.
زمانی اظهار امیدواری کرد که وزارت رفاه بتواند با برنامه‌ریزی در سال جاری مصوبات گذشته را اجرا کند تا با اجرای صحیح آن، قشرهای مختلف جامعه از خدمات این وزارتخانه بهره‌مند شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.