بیشترین معاملات در اوراق تسهیلات مسکن

0
به گزارش Consbank، به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، بازارهای شش‌گانه فرابورس امروز میزبان دادوستد ۴۴۲ میلیون ورقه در بیش از ۲۳ هزار نوبت معاملاتی بودند که ارزشی افزون بر ۲ هزار و ۵۵۳ میلیارد ریال را به همراه داشت.
در این میان نمادهای «مارون» و «ارفع» حدود یک واحد اثر مثبت بر آیفکس گذاشتند و نماد «دماوند» نیز با کم‌تر از نیم‌ واحد اثر منفی مانع از رشد بیشتر آن شد.
این درحالی است که ۷۶ درصد از حجم و نیمی از ارزش معاملات امروز به بازار سهام (مجموع بازاهای اول، دوم، پایه و SME) تعلق گرفت به گونه‌ای که افزون بر ۳۳۸ میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و ۲۸۳ میلیارد ریال در این بازار دست به دست شد.
در این میان نمادهای «حریل» و «اپرداز» در صدر این بازار به لحاظ بیشترین میزان حجم و ارزش ایستادند و نماد «ارفع» متعلق به شرکت آهن و فولاد ارفع نیز جایگاه دوم را از این نظر کسب کرد.
آغاز معاملات ثانویه صندوق‌های جسورانه آتی و رویش
پس از پذیره‌نویسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس و آرمان آتی یکم در نمادهای «آتی» و «رویش» در دی‌ماه امسال، از امروز ۹ اسفندماه معاملات ثانویه آن‌ها آغاز شد.
در ادامه، رصد جداول بیشترین افزایش و کاهش قیمتی نمادهای فرابورسی نشان می‌دهد که نمادهای «غدیس»، «غگلسا» و «بساما» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده و در سمت مقابل، نمادهای «حریل»، «کیمیا» و «حسیر» با بیشترین افت قیمتی مواجه شده‌اند.
توقف و گشایش نمادهای امروز
امروز ثبت معاملات توافقی نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی اصفهان «شصفها» به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم صاحبان سهام در روز چهارشنبه همین هفته متوقف شد.
همچنین نماد معاملاتی حق تقدم خرید سهام شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس و نماد معاملاتی حق تقدم خرید سهام شرکت مواد اولیه دارویی البرز بالک امروز گشایش یافتند.
بیشترین حجم و ارزش معاملاتی در اختیار تسه۹۵۱۱
در روز میانی این هفته معاملاتی، افزون بر ۵۷ هزار ورقه به ارزش بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال در تابلو تسهیلات مسکن خرید و فروش شد که امتیاز تسهیلات مسکن بهمن‌ماه ۹۵ بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند؛ «تسه»ها امروز در بازه قیمتی ۷۳۷ تا ۷۶۵ هزار ریال معامله شدند.
در همین حال مبادله بیش از یک میلیون ورقه به ارزش یک میلیارد ریال نیز حاصل نقل‌ و انتقال‌های صورت‌گرفته در بازار اوراق با درآمد ثابت بود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.