بیش از ۱۷۸۰۰ هزار برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری شد

0
به گزارش Consbank، بیش از ۱۷۸ میلیارد و ۹۳۶ میلیون ریال انواع سود در هفته دوم اسفندماه توسط مدیریت امور ارتباط با مشتریان و خدمات الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی به ۹۳۶ سرمایه گذار پرداخت شد و تعداد ۶۸ مورد اصلاح مشخصات و نیز تعداد ۱۷ وکالت نامه مورد تایید گرفت.
همچنین در هفته ای که گذشت تعداد ۳۵۰۰ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در فرابورس ایران وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند که حجم این معاملات این اوراق بیش از ۱۷۸۰۰ هزار برگه اوراق بود.
این گزارش می افزاید: معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.
همچنین بر اساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸٫۵به ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت تعیین شده است.
گفتنی است؛ سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطقه شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.