بیمه واحدهای مسکونی اجباری می‌شود

0

رئیس کل بیمه مرکزی ایران اعلام کرد با تشکیل صندوق بیمه حوادث غیر مترقبه، بیمه واحدهای مسکونی اجباری می‌شود.
به گزارش consbank از مهر ،جواد فرشباف ماهریان درباره صندوق بیمه حوادث غیر مترقبه گفت: این صندوق دارای هیئت امنایی ۸ نفره به ریاست وزیر امور اقتصادی دارایی خواهد بود که حوادث طبیعی، غیرمترقبه، زلزله، سیل، محصولات کشاورزی و غیره را تحت پوشش قرار می دهد.
رئیس شورای عالی بیمه با بیان اینکه این صندوق زیر نظر بیمه مرکزی خواهد بود، تصریح کرد: بیمه نامه و پرداخت خسارت این صندوق همانند بیمه شخص ثالث به صورت اجباری توسط تمامی شرکتهای بیمه اعمال می شود، همچنین بیمه اتکایی آن می تواند در داخل کشور و یا با نظر بیمه مرکزی از خارج کشور باشد.
وی افزود: هر پوشش بیمه ای اگر ظرفیت پذیرش در داخل کشور را داشته باشد، باید در داخل مورد پوشش بیمه اتکایی قرار گیرد، اما بحث مدیریت ریسک نیز این اجازه را می دهد که بیمه اتکایی به خارج از کشور نیز واگذار شود.
فرشباف ماهریان اظهارداشت: این در حالی است که بیمه مرکزی به تمامی شرکتهای بیمه اعم از دولتی و خصوصی اجازه پوششهای اتکایی را صادر کرده، در عین حال بیمه اتکایی ایرانیان نیز ظرفیت جدیدی در این خصوص محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه لایحه مربوط به این صندوق به دلیل اجباری بودن باید برای تصویب توسط دولت به مجلس ارائه شود، بیان کرد: البته این صندوق در مرحله اول بحث بیمه واحدهای مسکونی را مدنظر قرار داده است.
فرشباف ماهریان به فعالیت برخی از صندوقها نظیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی در کشور اشاره و تصریح کرد: اما صندوق حوادث غیرمترقبه زیر نظر بیمه مرکزی، با مقررات و چارچوبهای بیمه های تجاری فعالیت خواهد کرد و در عین حال یک نهاد عمومی غیر دولتی محسوب می شود.
به گفته وی تمام دولتها اقدامات سازمان یافته ای را برای پوششهای حوادث غیر مترقبه و کاهش خسارتهای ناشی از آن انجام می دهند و قیمت اینگونه خدمات که حالت اجباری دارد طبق مصوبه مجلس، توسط دولت تعیین می شود و حتی دولت می تواند حق بیمه افراد آسیب پذیر و دهکهای پائین را خود تامین کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.