اهمیت نقش معمار در طراحی و تاثیری که بر احساسات شما دارد

0
اهمیت نقش معمار بر احساسات شما

 

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که معمار خانه شما، خوب یا بد، می تواند احساسات و حال خوب و بد شما را تحت تاثیر قرار دهد. با ما باشید تا به اهمیت نقش معمار بر احساسات شما بپردازیم.

اهمیت نقش معمار در تحت تاثیر قرار دادن احساسات شما

نزدیک به ۴ درصد از بزرگسالان آمریکا از افسردگی رنج می برند.  گاهی اوقات، عاملی باعث ایجاد غم در وجود شما شده است که تحت کنترل شما نیست  و حتی ممکن است هرگز تصورش را نکنید که دلیل اصلی حال گرفته شما چنیین عاملی می باشد.

یک ساختمان ممکن است در ظاهر شگفت انگیز به نظر برسد و طراحی فوق العاده ای داشته باشد، اما در صورتی که داخل آن گرم، دلگیر و بی روح باشد، مسلماً هیچ لذتی از لحظاتی که در آن ساختمان حضور دارید، نخواهید برد.

توجه داشته باشد که ما سه چهارم از زمان خود را در فضای درون ساختمان هایی هستیم که محل کار ما یا محل زندگی ما هستند. بنابراین اهمیت نقش معمار در حال خوب یا بد ما واضح و روشن است.

اهمیت نقش معمار بر احساسات شما

نور طبیعی

وجود نور طبیعی در طراحی یک خانه یا یک فضای عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا؟

وجود پنجره های بزرگ منجر به عبور نور خورشید درون ساختمان خواهد شد و افرادی که درون ساختمان هستند می توانند به راحتی شاهد آنچه بیرون از ساختمان رخ می دهند، باشند.

نور طبیعی عاملی تاثیر گذار بر بهبود سلامت روحی و روانی بیماران  و همچنین پرستارانی است که در بیمارستان و یا حتی خانه به سر می برند. جالب است بدانید نور طبیعی به دانش آموزان نیز کمک خواهد کرد تا نتایج بهتری از امتحاناتشان بگیرند.

تمام مواردی که ذکر شد به علت تاثیر قابل توجهی است که نور بر تنظیم ترشح هورمون ملاتونین دارد. ملاتونین مانند ساعت بدن شما عمل کرده و مدت زمان و کیفیت خواب شما را تحت تاثیر قرار می دهد. نور طبیعی همچنین منجر به تولید هورمون سروتونین می شود که با افسردگی مبارزه می کند. پس با این وجود اهمیت نقش معمار بر احساسات شما موضوعی قابل توجه خواهد بود.

اهمیت نقش معمار بر احساسات شما با در نظر گرفتن وجود نور طبیعی در ساختمان

معماری یک هنر است

تصور کنید زمانی که در یک موزه به سر میبرید و به یک موسیقی دلنشین گوش فرا می دهید، چگونه حالتان را تحت تاثیر قرار می دهد. معماری یک ساختمان بایستی به گونه ای باشد که همان حس و حال ناشی از موسیقی را در شما ایجاد کند.

هنگامی که یک معمار رویکردهای خلاقانه ای را به طراحی اضافه می کند، به طوری که افراد بتوانند به راحتی این تغییرات را لمس و حس بکنند، احساسات آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

به ساختمان هایی بنگرید که نمای درونی و بیرونی آنها شما را شاد می سازد. همچنین به عامل برجسته ای که سبب ساز آرامش شما در آن بنا شده است توجه کنید تا مسئله اهمیت نقش معمار بر احساسات شما بیشتر و بیشتر برایتان روشن شود.

اهمیت نقش معمار بر احساسات شما

منطقه آرام

با حضور کامپیوتر ها و لپ تاپ ها، وای فای و …. پیدا کردن مکانی برای آرامش درون یک ساختمان مشکل به نظر می رسد. پس در نظر گرفتن مکانی مناسب و مختص لحظاتی که نیاز به آرامش دارید، از جمله مواردی است که یک معمار در طراحی بایستی در نظر داشته باشد.

اهمیتت نقش معمار بر احساسات شما با در نظر گرفتن منطقه آرام در ساختمان

 

 

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.