تامین نقدینگی صنایع باید مورد توجه جدی قرار گیرد

0

معاون برنامه ریزی، توسعه و فن آوری وزارت صنایع و معادن تاکید کرد: تامین نقدینگی صنایع مهمترین موضوعی است که در زمان حاضر باید به آن توجه ویژه ای داشت.
به گزارش روابط عمومی وزارت صنایع ومعادن، “محسن حاتم” در نشست هم‌اندیشی صنعتگران استان فارس با اشاره به اینکه رشد صنعت در پنج سال گذشته مناسب و با سرعت خوبی بوده است، تصریح کرد: بانک ها نیز باید خود را با شتاب و رشد صنایع همگام سازند تا بتوان بهترین نتیجه را شاهد بود.
وی، علاوه بر تامین نقدینگی مورد نیاز صنایع، بر اجرای سیاست های پولی و مالی درست و جذب بازار سرمایه مناسب تاکید کرد و گفت: باید با تدوین سیاستگذاری های دقیق، بازار سرمایه را به سمت تولید و صنعت شکوفا سوق داد.
حاتم با بیان اینکه ارائه تصویر نادرست از وضعیت صنایع در نهایت سودی را برای این بخش به همراه نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: صنعتگران نباید در بیان مشکلات و چالش های خود بیش از حد اغراق کنند چرا که این امر می تواندگریز سرمایه از صنعت را بدنبال داشته باشد.
وی همچنین، ترسیم درست وضعیت صنایع مختلف و ارائه جذابیت ها و زمینه های سرمایه گذاری در این راستا را نیز از دیگر اقداماتی دانست که در توسعه اقتصادی وصنعتی کشور موثر خواهد بود.
حاتم به اقدامات دولت و وزارت صنایع ومعادن در خصوص حمایت از صنایع و تولید اشاره کرد و افزود: تصویب مصوبات در زمینه های مختلف از جمله تسهیلات ارزی، مابه التفاوت نرخ ارز و استمهال بدهی واحدهای صنعتی را می توان از اقدامات موثری دانست که باید به اجرایی شدن آن بیش از پیش اهتمام ورزید.
وی یادآور شد: در صورت تخلف شعبات بانک ها در زمینه استمهال بدهی واحدهای تولیدی تائید شده، برخورد جدی از سوی بانک مرکزی با آنها صورت خواهد گرفت.
حاتم به کارگروه حمایت از تولید بعنوان پشتیبان بخش صنعت اشاره و اظهار امیدواری کرد: این کارگروه که با حضور نمایندگان بخشهای دولتی وخصوصی وتشکل های مختلف برگزار می شود، راههای برون رفت از وضعیت نامطلوب برخی صنایع را با سرعت وجدیت بیشتری پیگیری کند.
در این نشست، جمعی از صنعتگران، مسائل صنعتی معدنی استان را تشریح و راههای ارتقا این بخش را مورد و بحث و گفتگو قرار دادند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.