تبانی مشاوران املاک دارای کدرهگیری با بنگاه‌های غیرمجاز!

0

برخی از مشاوران املاک دارای کد رهگیری با مشاوران غیرمجاز تبانی دارند.
احمد نوروزی رییس اتحادیه مشاورین املاک زنجان در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با مطرح شدن شایعاتی در رابطه با تبانی برخی از مشاوران املاک دارای مجوز با مشاوران فاقد مجوز درخصوص ارایه کد رهگیری گفت: در برخی موارد این اتفاق رخ می‌دهد اما صاحبان بنگاه‌ها باید بدانند که این کار به ضرر آنهاست و نباید چنین کاری انجام دهند.
رییس اتحادیه مشاورین املاک زنجان به رکود به‌وجود آمده در بخش مسکن اشاره کرد و گفت: در سال‌های ۸۵ و ۸۶ قیمت مسکن و زمین به‌طور غیرواقعی افزایش پیدا کرد و به دلیل وجود نقدینگی در میان مردم، حباب قیمت در این بخش به‌وجود آمد وعدهای نیز از این مساله سوء استفاده کردند. در برخی موارد قیمت زمین یا مسکن تا پنج برابر قیمت واقعی افزایش یافت، اما با پیدایش بحران جهانی اقتصاد و تاثیر آن بر اقتصاد ایران، این حباب از بین رفت و در حال حاضر قیمت‌ها تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
رییس اتحادیه مشاورین املاک زنجان با بیان این‌که موج جدید کاهش قیمت مسکن و زمین در راه است گفت: انتظار داریم با ورود به نیمه دوم سال کاهش حداقل ۲۰ درصدی مجدد قیمت‌ها را در این بخش شاهد باشیم.
وی یکی از دلایل کاهش قیمت‌ها را خالی ماندن بسیاری از واحدهای ساخته شده توسط انبوه‌سازان ارزیابی کرد و اظهار داشت: با عرضه این واحدها کاهش قیمت را شاهد خواهیم بود.
نوروزی تصریح کرد: دولت برای این‌که کاهش قیمت‌ها را به‌طور منطقی به‌وجود آورد باید تعادلی میان عرضه و تقاضا ایجاد کند تا انبوه‌سازان و مردم از این مساله ضرری نبینند، چراکه اگر قیمت‌ها کاهش فاحش داشته باشد قطعاً کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، متضرر می‌شوند بنابراین باید در این زمینه کار کارشناسی صورت بگیرد تا بار دیگر شاهد دخالت دست‌های پنهان در بالا و پایین شدن شدید قیمت‌ها نباشیم.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.