تبعیض جنسیتی در صنایع ساختمانی در انگلستان

0
تبعیض جنسیتی

یک پنجم شرکت های ساخت و ساز در انگلستان حتی یک کارمند زن در رده های بالای سازمانی ندارند. وجود تبعیض جنسیتی و نابرابری در صنایع ساخت و ساز موضوعی قابل توجه می باشد.

بر طبق اخبار ساخت و ساز، نیمی از شرکت های ساختمانی ادعا کرده اند که تا به حال هیچ زنی را در سمت مدیریت نداشته اند. موضوع قابل توجه دیگر اینکه ۴۸% از زنان اعلام کرده اند که تبعیض جنسیتی را در محل کار خود تجربه کرده اند و همچنین ۲۸% از زنان از رفتارهای ناشایست همکاران مرد شاکی بوده اند. این ارقام نشان می دهد که صنایع نیازمند وضع قوانینی به منظور تغییر نگرش و رویکردشان نسبت به زنان و ایجاد شرایط برابر میان زنان و مردان هستند.

تبعیض جنسیتی در محیط کار

همچنین بنا به گزارشات، فاصله حقوق دریافتی زنان و مردان موضوع بسیار مهمی است که بایستی به آن توجه شود. حدود نیمی از شرکت های ساخت و ساز (۴۲%) پرداختی یکسان و برابری برای مردان و زنان نداشته اند. طبق گزارش Randstad با وجود اینکه ۷۹% مردان اعتقاد دارند که حقوق یکسانی با زنان در محل کار دارند، ۴۱% زنان مخالف این موضوع بوده و معترض به تبعیض جنسیتی در فضای کار بوده اند.

آمار نشان می دهد ۹۹% درصد کارگران ساختمانی مردان هستند با این وجود، ۹۳% کارگران ساختمانی ادعا کرده اند تجربه یک رئیس زن را داشته اند که تاثیر مثبتی روی بهبود محیط کاری داشته است.

از بین بردن تبعیض جنسیتی

بر طبق گزارش Randstad، زنان انتظار دارند تا سال ۲۰۲۰، در بیشتر از یک چهارم صنایع ساخت و ساز انگلستان در این زمینه بهبودهایی حاصل شود. با توجه به اینکه ۸۲ درصد افراد مشغول به کار مشکل کمبود نیروی کار ماهر را اعلام کرده اند، زنان می توانند امیدوار باشند تا سال ۲۰۲۰ سهم قابل توجهی را به خصوص در رده های بالای شغلی خواهند داشت.

تبعیض جنسیتی- حضور بیشتر زنان

اگرچه تفاوت قابل توجهی در تعداد زنان در رده های بالای شغلی در مقایسه با همکاران مردشان وجود دارد، در سال های اخیر در برخی زمینه ها شاهد پیشرفت هایی بوده ایم. به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۵، ۶ درصد از زنان در پست های ارشد در صنایع ساختمانی انگلستان بوده اند. در حالی که در سال ۲۰۱۵، این تعداد تا ۱۶ درصد افزایش داشته و امید بر این است که این سیر صعودی تا ۲۰۲۰ ادامه داشته باشد.

تبعیض جنسیتی

با وجود این تبعیض ها، ۷۶ درصد زنان گفته اند که داشتن یک شغل در صنایع ساخت و ساز را به دوستان زن، دختر و یا خواهرشان پیشنهاد می کنند! در دهه گذشته، میانگین حقوق سالیانه زنان در این صنایع تا حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است و از ۲۴۵۰۰ پوند در سال ۲۰۰۵ به ۳۹۲۰۰ پوند در سال ۲۰۱۵ رسیده است. با وجود همه این تغییرات و پیشرفت ها، راهی طولانی در پیش است. به این امید که در سال ۲۰۲۰ شاهد پیشرفت های بیشتر و واگذاری نقش های جذاب تر به زنان و رفع مشکل کمبود نیروی کار ماهر باشیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.