تثبیت جایگاه وزیر راه و شهرسازی

0

به گزارش Consbank، رای منفی ۱۷۶ نفر از مجموع ۲۵۴ نفر از نمایندگان مجلس به استیضاح وزیر راه و شهرسازی نشان می‌دهد بدون احتساب آرای ممتنع ۶۹.۳ درصد از نمایندگان موافق مدیریت عباس آخوندی هستند که جایگاه او نسبت به استیضاح قبلی تغییری نکرده و دارای ثبات است.
روزی که عباس آخوندی توسط حسن روحانی برای تصدی وزارت راه و شهرسازی به مجلس معرفی شد توانست ۱۵۹ رای موافق، ۱۰۷ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع از ۲۸۴ رای ماخوذه را بدست آورد که در مجموع ۵۶ درصد آرا را به خود اختصاص داد.
بعد از آن در جریان استیضاح روز سه‌شنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۴ نمایندگان با ۷۲ رای موافق، ۱۷۵ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۵۲  رای اخذ شده با برکناری وزیر راه و شهرسازی مخالفت کردند که آخوندی توانست ۶۹.۴ درصد آرا را بدون احتساب آرای ممتنع به دست آورد.
در جلسه امروز یکشنبه اول اسفندماه نیز در نهایت نمایندگان با ۷۴  رأی موافق، ۱۷۶ رأی مخالف و ۵ ممتنع استیضاح از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در مجلس آخوندی را ابقاء‌ کردند. این آمار نیز نشان از اقبال ۶۹.۳ درصدی نمایندگان به وزیر ساختمان دادمان است.
بنابراین گزارش، وزیر راه و شهرسازی با وجودی که بسیاری از فعالان صنفی، کارشناسان و مسوولان بر ادامه فعالیت وی اتفاق نظر داشتند، صبح امروز برای دومین بار از زمان تصدی پست وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۲ توسط نمایندگان مجلس استیضاح شد که در نهایت با رای منفی نمایندگان به استیضاح، عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندگار شد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.