تجارت سیر پرسود تر از تجارت طلا و نقره!

0

اعتقاد به خواص سیر در جلوگیری از ابتلاء به انفلوانزای خوکی در چین سود سرشاری برای تاجران این محصول به ارمغان می اورد.
روزنامه ایندی پندنت در شماره یکشنبه خود در اینترنت نوشت: چینی ها همواره ذائقه خوبی برای سیر داشتند اما اکنون قیمت این محصول در حال افزایش است به طوری که امسال سرمایه گذاری بر روی سیر بهتر از سرمایه گذاری بر روی طلا و نقره بوده است.
یک علت این امر اعتقاد به خاصیت سیر در سلامت نگاه داشتن افراد در برابر انفلوانزای خوکی است. در شمال چین جویدن سیر برای جلوگیری از ابتلا به انفلونزا و بیماریهای دیگر یک رسم قدیمی است و تصور می شود تجار مردم را در این باور تشویق کرده اند که مصرف سیر روش موثری برای دور ماندن از خطر همه گیری انفلوانزای “اچ یک ان یک” است.چاینا دیلی هفته گذشته گزارش داد مسئولان دبیرستانی در شهر هانگژو در شرق چین دویست کیلوگرم سیر خریداری و دانش اموزان را مجبور کرده است هر روز به هنگام ناهار برای حفظ سلامت شان سیر بخورند.
به گزارش وزارت بازرگانی چین قیمت این محصول حدود شش برابر افزایش یافته است. این رقم در برخی بازارها به پانزده برابر یا حتی چهل برابر رسیده است.
تجارت سیر در چین یک تجارت بزرگ است. این کشور سه برابر مجموعا بقیه جهان سیر تولید می کند که بخش زیادی از ان برای صادرات است. بدین ترتیب افزایش قیمت کلی فروشی این محصول سود سرشاری برای تجار دارد اما کاهش ناگهانی قیمت ان می تواند برای دیگران زیانبار باشد.
چینی ها تنها مردمی نیستند که به خواص قوی سیر معتقدند. در فرهنگ عامه اروپا همه نوع خواص درمانی را به این محصول نسبت داده شده است. سیر در واقع قدرت کشتن باکتری ها را دارد اما انقدر قوی نیست که افراد را در برابر انفلوانزای خوکی ایمن سازد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.