تحولات مهم در روند نوسازی بافت‌های فرسوده از سال آینده

0

بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان منابع غیرنقدی برای پروژه‌های نوسازی از سوی شهرداری هزینه شده و از سال آینده شاهد افزایش منابع نقدی نیز هستیم.
به گزارش ایلنا، فریدون درویش‌زاده مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این مطلب تاکید کرد: با ارائه پیشنهاد تامین بودجه احیاء و نوسازی بافت‌های فرسوده به دولت و مجلس در سال ۸۹ برای شهر تهران وهمچنین منابع پیش‌بینی شده و ایجاد شرکت انبوه‌سازان در مناطق دارای بافت فرسوده، روند نوسازی در سال آینده سرعت خواهد گرفت.
او همچنین به لایحه تشویق مالی مالکان و سرمایه‌گذاران در تجمیع و نوسازی پلاک‌ها و واحدهای واقع در بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: اقدام شورای شهر در جهت تصویب این لایحه نیز اقدام بسیار موثری است و هرآنچه در شورای شهر در مورد جزییات آن به تصویب رسد، در جهت تسریع نوسازی این بافت‌هاست.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به استفاده از منابع غیرنقدی برای نوسازی بافت‌های فرسوده در سال جاری ادامه داد: در یکی دوسال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان منابع غیرنقدی برای پروژه‌های نوسازی از سوی شهرداری هزینه شده و از سال آینده شاهد افزایش منابع نقدی نیز هستیم.
درویش‌زاده با اشاره به زمین‌های ذخیره خاطرنشان ساخت: در طرح جامع شهر تهران، زمین‌های ذخیره به عنوان پشتیبان بافت‌های فرسوده پیش‌بینی شده و از طریق شرکت‌های نوسازان به کار گرفته می‌شود که در کنار منابع و سیاست‌های تشویقی شورا، روند نوسازی را بهبود می‌بخشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.