تحویل همه زمین‌های مسکن مهر به تعاونی‌ شهرستان‌های تهران

0

همه زمین‌ها در سطح شهرستان‌های استان تهران بدون استثنا تحویل تعاونی‌ها شده و در حال آماده‌سازی است که انتظار می رود ضمن عقد قرارداد با مشاوران، پیمانکاران هرچه سریع‌تر معرفی و عملیات ساخت و ساز آغاز شود.
محمود حیدری مدیرکل تعاون استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا،‌ تعداد متقاضیان مسکن مهر در شهرستان شهریار را۸۵۶۰ نفر ذکر کرد و گفت: این عده در قالب ۵۶ تعاونی مسکن مهر آزاد، کارمندی و کارگری ساماندهی شده‌اند.
وی ادامه داد: خانوارهای متقاضی مسکن مهر در شهرستان شهریار، بالغ بر سه هزار و ۴۰۰ خانواده هستند که بر این اساس ۳۰۰ هکتار زمین تحویل تعاونی‌های مسکن مهر شهریار شده است.
حیدری ظرفیت زمین تحویلی به اتحادیه تعاونی‌های مسکن مهر شهریار را، ‌۱۴هزار و ۵۰۰ واحد ذکر کرد و گفت: از این میزان ۱۲ هزار واحد ظرفیت مسکن مهر است و می‌توانیم متقاضیان مسکن مهر تهران یا کرج را نیز در این نقطه جانمایی کنیم.
او تصریح کرد: بر اساس مصوبات اخیر دولت، سازمان مسکن و شهرسازی وظایف خود را به بنیاد مسکن در سطح شهرستان‌های زیر ۲۵ هزار نفر تفویض کرده و چون زمین ۳۰۰ هکتاری شهریار هم در محدوده صفادشت است و صفادشت جزو شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر محسوب می شود، لذا بنیاد مسکن شهرستان شهریار به قائم مقامی سازمان مسکن استان تهران در این زمینه انجام وظیفه می‌کند.
مدیرکل تعاون استان تهران اضافه کرد: در سطح شهرستان‌های استان تهران همه زمین‌ها بدون استثنا تحویل تعاونی‌ها شده و در حال آماده‌سازی است و پروانه‌های ساختمانی هم اخذ شده که امیدواریم ضمن عقد قرارداد با مشاوران، پیمانکاران را انتخاب و به مرور زمان عملیات ساخت و ساز را آغاز کنند.
وی در ادامه از آغاز عملیات ساخت و ساز مسکن مهر در شهرهای جدید پرند و هشتگرد خبر داد و گفت: در ایام مبارک دهه فجر پنج هزار واحد مسکونی نیمه تمامی که با تاخیر تکمیل مواجه شده بود با هماهنگی تعاونی‌های مسکن و سازمان مسکن و شهرسازی به مرحله بهره‌برداری و تحویل به افراد واجد شرایط می‌رسند.
حیدری گفت: پروژه مسکن مهر با همکاری خوب شورای تامین مسکن استان تهران و تعامل با دیگر دستگاه‌های اجرایی، هیچ گونه مشکلی ندارد و روند مطلوبی را طی می‌کند. تنها مشکل بحث تسهیلات بود که خوشبختانه با مصوبات اخیر دولت آن هم برطرف شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.