تخصیص ۱/۱ میلیارد دلار تسهیلات ارزی برای صادرکنندگان

0

بانک مرکزی ایران بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار تسهیلات ارزی را برای واردات مواد اولیه و مورد نیاز صادرکنندگان تخصیص داد.
به گزارش مهر، بابک افقهی رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: بازپرداخت تسهیلات اعطایی حداکثر به مدت یکسال از تاریخ معامله اسناد اعتبار اسنادی (LC) بوده و صرفا صادرکنندگان بخش خصوصی امکان استفاده از آن را خواهند داشت.
وی با بیان اینکه اعتبار یادشده پیرو دستور ریاست جمهوری در مراسم روز ملی صادرات امسال و پیگیریهای این سازمان تخصیص یافته است، گفت: براساس ابلاغیه اجرایی بانک مرکزی به بانک های کشور، پرداخت این میزان تسهیلات بنا به تشخیص و تایید وزارت بازرگانی خواهد بود.
وی با بیان اینکه نرخ سود این تسهیلات نرخ لایبور به اضافه دو درصد خواهد بود، تصریح کرد: دولت دهم براساس “طرح مدیریت واردات ” ، واردات کالاهای مصرفی را محدود و واردات مواد اولیه، کالاهای سرمایه ای و واسطه ای را دردستور کار قرار داده است تا با حمایت از تولید کنندگان داخلی صادرکنندگان کشور، موتور محرکه اقتصاد ملی شتاب یافته و صادرات غیرنفتی توسعه یابد.
معاون وزیر بازرگانی با اشاره به اینکه در سال گذشته صادرات غیرنفتی تامین کننده منابع ارزی مورد نیاز برای ۴۰ درصد واردات کالاهای کشورمان بوده است، افزود: در صورت بسیج توانمندیهای بالقوه کشور می توان این مقدار را در سالهای آتی ارتقا بخشید و تخصیص تسهیلات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری برای حمایت از صادرکنندگان بخش خصوصی در همین راستا اجرایی شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.